RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

MSZ o eksplozji w Bejrucie: Brak wiadomości, aby ucierpieli obywatele RP

We wtorek w stolicy Libanu, Bejrucie, doszło do potężnej eksplozji (fot. Hasan Shaban/Bloomberg via Getty Images)

„Polskie MSZ jest w stałym kontakcie z ambasadą w Bejrucie. Trwa ustalanie dokładnych informacji o przyczynach i skutkach eksplozji; na ten moment brak jakichkolwiek wiadomości, aby ucierpieli obywatele RP” – podał na Twitterze wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński.

Potężna eksplozja w Bejrucie. Zginęły dziesiątki osób

Co najmniej 10 osób zginęło we wtorek w wyniku potężnej eksplozji w stolicy Libanu, Bejrucie – podaje miejscowa służba zdrowia. Są setki rannych –...

zobacz więcej

Polska ambasada w Bejrucie zamieściła na Twitterze numery kontaktowe dla osób zaniepokojonych sytuacją.

„W sytuacjach nagłych, wymagających pilnej interwencji konsula prosimy o kontakt pod numerem telefonu: połączenie w libańskiej strefie numerowej tel. 07 100 29 15; połączenie w ruchu międzynarodowym: tel. +961 7 100 29 15 lub e-mail: bejrut.wk.dyzurny@msz.gov.pl”- czytamy na Twitterze ambasady.

W wyniku wtorkowej potężnej eksplozji w stolicy Libanu Bejrucie są setki rannych – poinformowała telewizja Al-Dżazira. Fala uderzeniowa, która powstała po wybuchu, spowodowała rozległe zniszczenia w wielu częściach miasta, głównie w centrum.

Miejscowa służba zdrowia podała, że w wyniku eksplozji zginęło co najmniej 10 osób.

Według lokalnych mediów eksplozja miała miejsce w porcie, gdzie magazynowane były materiały pirotechniczne. Al-Dżazira w relacji na żywo pokazywała unoszące się nad budynkami wysokie płomienie i gęstą chmurę dymu nad miastem.

Według telewizji Al-Arabija odgłos wybuchu był słyszany 20 km od Bejrutu.

Światowe agencje, powołując się na świadków zdarzenia, pisały o wylatujących szybach z okien, urywających się sufitach i spadających balkonach. Spod gruzów wyciągani byli ludzie, spośród których wielu było zakrwawionych.

źródło:
Zobacz więcej