RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus w Lechii. Kolejny piłkarz zarażony

Swój pierwszy ligowy mecz Lechia ma rozegrać 23 sierpnia (fot. Mikolaj Barbanell/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

Po Wiśle Płock teraz Lechia Gdańsk. W drużynie przebywającej na zgrupowaniu przed startem sezonu PKO BP Ekstraklasy u jednego piłkarza test na obecność koronawirusa dał wynik pozytywny. Lechiści trenujący w Kępie niedaleko Płońska zawiesili zajęcia i czekają na wytyczne z sanepidu.

Ekstraklasa. Zawodnik Wisły Płock zakażony koronawirusem

Wynik testu na obecność koronawirusa jednego z piłkarzy Wisły Płock dał wynik pozytywny - poinformował występujący w ekstraklasie klub. Zaplanowany...

zobacz więcej

25 zawodników Lechii rozpoczęło zgrupowanie w poniedziałek. Na początku wszyscy przeszli testy na obecność koronawirusa i we wtorek okazało się, że jeden z nich dał wynik pozytywny.

Gdański klub, z uwagi na dobro osobiste piłkarza, nie podał jego personaliów, ale nieoficjalnie wiadomo, że chodzi o obcokrajowca. Poinformowano jednocześnie, że zawodnik, u którego stwierdzono obecność koronawirusa, czuje się dobrze i przechodzi chorobę bezobjawowo. Wyniki badań pozostałych członków drużyny oraz sztabu szkoleniowego były negatywne.

Do momentu otrzymania wyników na zgrupowaniu nie odbywały się spotkania grupowe, a treningi prowadzone były w grupach kilkuosobowych. W hotelu oraz w obiektach sportowych zachowany był reżim sanitarny.

Klub niezwłocznie poinformował o wynikach testu odpowiednią Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną oraz Zespół Medyczny PZPN. Zaplanowane wcześniej treningi zostały zawieszone i biało-zieloni czekają na zalecenia sanepidu odnośnie dalszego postępowania.

To drugi przepadek koronawirusa w klubie ekstraklasy. W sobotę SARS-CoV-2 stwierdzono u zawodnika Wisły Płock. Z tego powodu Nafciarze nie pojechali na zgrupowanie do Grodziska Wielkopolskiego. Nowy sezon PKO BP Ekstraklasy ma rozpocząć się 21 sierpnia.

źródło:
Zobacz więcej