RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Dziennikarz: Zatrzymany znajomy Nowaka prezesem firmy, która modernizowała Czajkę

„Hanna Gronkiewicz-Waltz może mieć niezadowolenie na twarzy” – uważa Nisztor (fot. PAP/Leszek Szymański)

Zatrzymany dziś w sprawie Sławomira Nowaka Aleksander D. był prezesem firmy, która modernizowała oczyszczalnię Czajka – twierdzi dziennikarz „Gazety Polskiej” Piotr Nisztor. – Mogę domniemywać, że skoro Aleksander D. został zatrzymany w związku ze Sławomirem Nowakiem, to znaleziono też przy nim materiały dotyczące „Czajki” – mówił w Polskim Radiu 24.

Sprawy Nowaka ciąg dalszy. Kolejne zatrzymanie i obiecana łapówka w tle

Zatrzymano kolejną osobę w sprawie byłego ministra PO Sławomira Nowaka. Chodzi o Aleksandra D., mężczyznę reprezentującego jedną z polskich spółek,...

zobacz więcej

Zatrzymano kolejną osobę w sprawie byłego ministra PO Sławomira Nowaka. Chodzi o Aleksandra D., mężczyznę reprezentującego polską spółkę, która ubiegała się o kontrakt na budowę i remont jednej z dróg na Ukrainie. Z ustaleń śledczych wynika, że obiecywał Nowakowi łapówkę, gdy ten kierował ukraińską agencją dróg Ukrawtodorem.

Jak twierdzi dziennikarz śledczy „Gazety Polskiej” Piotr Nisztor, Aleksander D. był prezesem firmy, która modernizowała oczyszczalnię Czajka.

– To bardzo interesująca sprawa, bo dotyczy także śledztwa wokół budowy „Czajki”. Ten człowiek stał na czele firmy, która dokonała jej modernizacji. Mogę domniemywać, że skoro Aleksander D. został zatrzymany w związku ze Sławomirem Nowakiem, to znaleziono też przy nim materiały dotyczące „Czajki” – ocenił na antenie Polskiego Radia 24 Nisztor.

W sierpniu ubiegłego roku doszło do awarii kolektorów odprowadzających ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do leżącej na prawym brzegu Wisły oczyszczalni Czajka. Zdecydowano o zrzucie nieczystości do rzeki. Do Wisły trafiało 3 tys. litrów ścieków na sekundę.

W reakcji na awarię premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o budowie tymczasowego rurociągu, którym ścieki płynęły do oczyszczalni od 9 września. 14 września bypass osiągnął stuprocentową wydajność.

źródło:
Zobacz więcej