RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Petycja ws. ulicy Lecha Kaczyńskiego. „Wzorowy mąż stanu i prawdziwy patriota”

Petycja wpłynęła do kancelarii stołecznego ratusza 29 lipca (fot. Mateusz Wlodarczyk/NurPhoto via Getty Images)

Petycję ws. nazwania ulicy imieniem Lecha Kaczyńskiego do prezydenta Warszawy przygotowało Stowarzyszenie Polski Instytut Praw Głuchych. „Jest uargumentowana całym życiem Prezydenta RP Profesora Lecha Kaczyńskiego, które było inspiracją dla wielu przedstawicieli polskiej sceny politycznej, a także mieszkańców naszego kraju, którzy nie zapomnieli o dziedzictwie zostawionym przez byłego prezydenta” – napisano.

Warszawa: Radni KO zdjęli z porządku obrad punkt dot. ul. Lecha Kaczyńskiego

Po godz. 14 w czwartek rozpoczęła się sesja Rady Warszawy, na której radni zdecydują, czy udzielić prezydentowi miasta absolutorium z wykonania...

zobacz więcej

Stowarzyszenie Polski Instytut Praw Głuchych zwróciło się do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego o wniesienie inicjatywy uchwałodawczej w sprawie nadania jednej z warszawskich ulic imienia prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Inicjatorem i pomysłodawcą wniosku jest Daniel Kowalski - Dyrektor Zarządzający Stowarzyszenia Polski Instytut Praw Głuchych.

Wnioskodawcy podkreślili, że w tym roku przypada 10. rocznica śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W petycji wskazano, że „był on jednym z najbardziej zasłużonych działaczy opozycji demokratycznej w Polsce, jako wzorowy mąż stanu i prawdziwy patriota, do końca pozostał wierny swoim ideałom”.

„Rzeczpospolita Polska była w życiu Prezydenta Profesora Lecha Kaczyńskiego szczególnie ważną, piękną i ukochaną ojczyzną, jego miłość i wzorowa postawa patriotyczna wobec ojczyzny ukształtowała jego karierę naukową i polityczną” – napisano w apelu.

„Petycja jest uargumentowana całym życiem Prezydenta RP Profesora Lecha Kaczyńskiego, które było inspiracją dla wielu przedstawicieli polskiej sceny politycznej, a także mieszkańców naszego kraju, którzy nie zapomnieli o dziedzictwie zostawionym przez byłego prezydenta” – czytamy w dokumencie, który wpłynął do kancelarii stołecznego ratusza 29 lipca.
źródło:
Zobacz więcej