RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Fale sztormowe i pożary. „Izajasz” nie oszczędził Nowego Jorku [WIDEO]

Tropikalny sztorm „Izajasz” nadal atakuje wybrzeża niektórych stanów w USA i niesie zniszczenia. W poniedziałek wieczorem burza tropikalna przekształciła się w huragan i wywołała osunięcie się ziemi na granicy Karoliny Południowej i Karoliny Północnej. We wtorek silne wiatry uderzyły też w niektóre metropolie.

Izajasz uderzy w Nowy Jork. Woda wleje się na ulice miasta

Izajasz, który z burzy tropikalnej przekształcił się w w huragan, we wtorek ma uderzyć w Nowy Jork. W tej chwili wieje już z prędkością ponad 135...

zobacz więcej

Silne wiatry i ulewy uderzają w amerykańskie obszary przybrzeżne, powodując rozległe powodzie, blokady dróg, przerwy w dostawie prądu i uszkodzenia konstrukcji budowlanych.

Niektóre tereny, w tym Myrtle Beach w Południowej Karolinie i Wilmington w Północnej Karolinie były w poniedziałek zagrożone falami sztormowymi, z możliwymi „zagrażającymi życiu” powodziami – według Narodowego Centrum Huraganów (National Hurricane Center). W mieście Ocean Isle Beach w Północnej Karolinie huragan wywołał też liczne pożary, do których zostały rozdysponowane załogi straży pożarnej.

We wtorek huragan nadal się przemieszczał w górę Wschodniego Wybrzeża, przynosząc silne wiatry w Waszyngtonie, Filadelfii i Nowym Jorku.

źródło:
Zobacz więcej