RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Listerioza. Wycofano jedną partię produktu Mielonka Tyrolska, Kraina Wędlin

GIS przestrzega, że nie należy spożywać produktu Mielonka Tyrolska (fot. Shutterstock/jreika)

Główny Inspektorat Sanitarny w ramach ostrzeżenia publicznego dotyczącego żywności poinformował we wtorek o wycofaniu partii produktu. Powodem jest wykrycie obecności bakterii Listeria monocytogenes.

Ser wycofany z popularnego sklepu. GIS ostrzega

W serze korycińskim producenta „Zarzeccy” o numerze partii 30.06.2020 wykryto m.in. listerię i gronkowce, które mogą wywoływać zatrucie pokarmowe....

zobacz więcej

Wycofaniu podlega produkt Mielonka Tyrolska, Kraina Wędlin, 270 g, o numerze partii: 02035S oraz terminach do spożycia: 11.08.2020 i 12.08.2020.

Producentem jest SOKOŁÓW SA Oddział w Sokołowie Podlaskim, Aleja 550-lecia 1, 08-300 Sokołów Podlaski, weterynaryjny numer identyfikacyjny: 14290201. Dystrybutor to Jeronimo Martins Polska SA.

Sanepid przekazał, że wyniki przeprowadzonych w 2020 r. badań produktów z innych partii przez firmę Sokołów oraz zleconych do zewnętrznego niezależnego laboratorium przez Jeronimo Martins Polska nie wykazały obecności Listeria monocytogenes w żadnej innej z kontrolowanych partii mielonki tyrolskiej 270 g Kraina Wędlin.

GIS przestrzega, że nie należy spożywać produktu Mielonka Tyrolska, oznaczonego wskazanym numerem partii i terminami przydatności do spożycia. Zjedzenie produktu zanieczyszczonego Listeria monocytogenes może prowadzić do choroby zwanej listeriozą.

źródło:
Zobacz więcej