RAPORT

Pogarda

Złamane hasło do materiałów ze Smoleńska. Jakie? To szokuje

Hasło nie było trudne do odgadnięcia – ocenia dr Nowaczyk (fot. Russian Investigative Committee\TASS via Getty Images)
Hasło nie było trudne do odgadnięcia – ocenia dr Nowaczyk (fot. Russian Investigative Committee\TASS via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Wiceprzewodniczący podkomisji smoleńskiej dr Kazimierz Nowaczyk poinformował, że złamał hasło do materiałów komisji Millera (Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego z czasów rządów PO-PSL). Zgromadzone na miejscu katastrofy smoleńskiej dane, analizy i badania ciał ofiar były utajnione i zaszyfrowane na dysku. Hasło, którym były zabezpieczone, szokuje. – To pokazuje haniebny stosunek tych ludzi do 96 ofiar tragedii smoleńskiej – zaznaczył Nowaczyk.

Lech Kaczyński zostanie upamiętniony na banknocie NBP

Prezydent Lech Kaczyński, który tragicznie zginął w katastrofie samolotu TU-154M pod Smoleńskiem w 2010 roku zostanie uwieczniony na banknocie...

zobacz więcej

Dr Nowaczyk w telewizji Republika poinformował, że przeprowadzona została analiza ciał i obrażeń ofiar katastrofy. – Nie tylko znaleziono wszystkie możliwe części ciał ofiar, ale też przyporządkowano ofiarom miejsca w samolocie – powiedział ekspert.

Jak skazał, komisja Millera nie analizowała wszystkich parametrów i „przeoczyła” dane, które świadczą o tym, że samolot utracił końcówkę skrzydła jeszcze przed brzozą. Cytowany przez „Gazetę Polską Codziennie” dr Nowaczyk wyjaśnia, że podkomisja smoleńska stara się tak zredagować raport z tragedii smoleńskiej, aby osoby zainteresowane nim były go w stanie przeczytać, zrozumieć i mieć wgląd w całą sytuację.

Odniósł się też do wspomnianych materiałów zaszyfrowanych przez członków komisji z czasów rządów PO-PSL.

„Była rzecz, która mnie zaszokowała i o której muszę w końcu powiedzieć. Materiały te (komisji Millera – red.) były utajnione i dokumenty z analiz i badania ciał ofiar zostały zaszyfrowane na dysku. Złamałem to hasło. Nie było ono trudne do odgadnięcia. Hasłem tym jest »d*pa«” – powiedział dr Nowaczyk.

Jak dodał, „to dobitnie pokazuje haniebny stosunek tych ludzi do 96 ofiar tragedii smoleńskiej”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej