RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rekord zakażeń koronawirusem w Polsce. Nowe dane o epidemii, sześć kolejnych ofiar

U kolejnych 680 osób badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem – poinformowało Ministerstwo Zdrowia. To rekordowy dobowy przyrost infekcji. W sumie odnotowano ponad 48 tys. zakażeń. Resort dodaje, że w ostatnich godzinach z powodu Covid-19 zmarło sześcioro pacjentów.

Ekspert o koronawirusie: Zaczął się problem, który będzie narastał

Skończyła się faza prób i błędów. Niektóre działania ws. koronawirusa zostały uznane za skuteczne, z niektórych różne kraje zrezygnowały, ale...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Nowe potwierdzone przypadki zakażenia dotyczą województw: śląskiego (222), wielkopolskiego (94), małopolskiego (88), mazowieckiego (49), dolnośląskiego (47), podkarpackiego (41), łódzkiego (39), świętokrzyskiego (26), pomorskiego (17), podlaskiego (15), zachodniopomorskiego (15), lubelskiego (8), opolskiego (7), lubuskiego (5), warmińsko-mazurskiego (4) i kujawsko-pomorskiego (3).

MZ poinformowało też o śmierci sześciorga osób. To pacjenci w wieku od 60 do 91 lat hospitalizowani w: Krakowie, Raciborzu, Gliwicach, Łańcucie, Przemyślu i Poznaniu.

Większość ofiar – dodaje resort – miała choroby współistniejące.

Łącznie w Polsce koronawirusem zakaziło się 48 149 osób. Zmarło 1738 chorych na Covid-19.

Wesela, pogrzeby, zakłady pracy. Mikrobiolog mówi, gdzie najłatwiej o zakażenie

– Szczególnie należy zwracać uwagę na wesela, pogrzeby i zakażenia instytucjonalne zdarzające się w zakładach pracy, gdzie ludzie pracują ze sobą w...

zobacz więcej

W porannym codziennym raporcie o koronawirusie Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu doby z zakażenia koronawirusem wyzdrowiało 175 chorych. Łącznie takich osób jest już w Polsce 35 056.

Resort zdrowia wskazał, że liczba łóżek zajętych przez pacjentów z Covid-19 wzrosła w ciągu doby o 18 i wynosi teraz 1859, a liczba zajętych respiratorów spadła o dziewięć – do 65.

W kwarantannie mamy o 3081 osób więcej niż w poniedziałek, czyli 98 875, a nadzorowi epidemiologicznemu podlega 8 499 osób – ich liczba wzrosła o 227.

źródło:
Zobacz więcej