RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Hołownia komentuje decyzję SN i wynik wyborów. Mówi o swoich planach

Były prezenter TVN zapowiada trasę po Polsce (fot. PAP/Marcin Obara)

Szymon Hołownia, były kandydat na prezydenta, powiedział na antenie Programu 3 Polskiego Radia, że akceptuje wynik wyborów prezydenckich. W poniedziałek Sąd Najwyższy uznał wybory za ważne.

Giertych kontra Sienkiewicz. Poszło o Sąd Najwyższy

Mecenas Roman Giertych skrytykował polityków opozycji za to, że planują udać się na posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, podczas którego zostanie...

zobacz więcej

Lider ruchu Polska 2050 powiedział, że decyzja Sądu Najwyższego nie mogła być inna ze względu na różnicę w liczbie głosów oddanych na Andrzeja Dudę i Rafała Trzaskowskiego.

– Zawsze Sąd Najwyższy niektóre protesty wyborcze uznaje za zasadne, ponieważ wydarzyło się coś, co uniemożliwiło przeprowadzenie głosownia – ocenił Szymon Hołownia. Jak jednak dodał, „pozostaje pytanie o skalę”.

Zwrócił też uwagę, że między kandydatami w drugiej turze wyborów prezydenckich było 400 tys. głosów różnicy. Dodał, że przy takiej różnicy trudno było się spodziewać innej decyzji Sądu Najwyższego.

Szymon Hołownia zapowiedział, że w najbliższym czasie planuje wyruszyć w trasę po Polsce, aby promować tworzony przez siebie ruch obywatelski Polska 2050.

źródło:
Zobacz więcej