RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Inni wyglądali jak hamburgery”. Rzecznik skoczków przejechany przez kosiarkę

Leczenie Steinara Bjerkmanna potrwa co najmniej osiem tygodni (fot. Stuart Franklin/Getty Images; Twitter/Bjerkestuen)

Rzecznik reprezentacji Norwegii w skokach narciarskich Steinar Bjerkmann miał poważny wypadek podczas porządków w ogrodzie, gdzie został przejechany przez 200-kg spalinową kosiarkę, nad którą stracił kontrolę. Prawdopodobnie nie przyjedzie do Wisły na zawody letniej GP.

Uwaga na tajne symbole złodziei przy mieszkaniach. Co oznaczają?

Przekreślone kółka, „przewrócone ósemki”, krzyżyki – to znaki, które – jak alarmują mieszkańcy warszawskich bloków – pojawiają się na klatkach...

zobacz więcej

Bjerkman kupił urządzenie, typ małego traktora z siedzeniem dla kierowcy i pojemnikiem na skoszoną trawę z tyłu, na swoje urodziny. Tego typu kosiarki mogą być w Norwegii rejestrowane jako pojazdy drogowe, a po modyfikacjach silników uczestniczą w wyścigach.

– Był to pierwszy raz. Usiadłem, zapaliłem silnik i kosiarka ruszyła jak samochód do przodu z taką szybkością, że aż wyskoczyła w górę, a później na zakręcie przewróciła się i po kilkakrotnym odbiciu się od ogrodzenia dwa, trzy razy przejechała po mnie na pełnym gazie – opowiedział Bjerkmann mediom, m.in. dziennikowi „Dagbladet”.

– Myślałem tylko o tym, czy działają jej ostrza. Te jednak zatrzymały się po tym, jak zadziałały specjalne czujniki – przyznał.

„Wcześniejsi pacjenci po takich wypadkach z kosiarkami, których w Norwegii jest dużo, wyglądali jak hamburgery”

Siłą wywlekli go ze szpitala, gdzie umierała jego córka. Dramatyczne wideo

Całymi dniami czuwał przy boku chorej córki, a gdy lekarze postanowili odłączyć sześciolatkę od aparatury podtrzymującej życie – nie chciał się na...

zobacz więcej

W szpitalu uznano, że miał dużo szczęścia, gdyż stwierdzono u niego tylko złamanie łokcia i ogólne potłuczenie.

– Lekarze powiedzieli mi, że jest to sensacyjne, ponieważ wcześniejsi pacjenci po takich wypadkach z kosiarkami, których w Norwegii jest dużo, wyglądali jak hamburgery i w wielu przypadkach tracili życie – dodał rzecznik.

W mediach społecznościowych zamieścił zdjęcia posiniaczonej twarzy i szwów na niej.

„Miałem duże szczęścia i chyba mam teraz rekord świata w skoku na kosiarce” – zażartował.

Bjerkmann przejdzie w tym tygodniu operację, a później czeka go kilka tygodni zwolnienia chorobowego. W tej sytuacji, jak podkreślił, raczej nie przyjedzie na letnią Grand Prix w Wiśle w dniach 22-23 sierpnia. Z powodu koronawirusa są to jedyne zawody, które zostały w kalendarzu tego cyklu. W ubiegłym roku w klasyfikacji generalnej triumfował Dawid Kubacki.

źródło:

Zobacz więcej