RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Izajasz uderzy w Nowy Jork. Woda wleje się na ulice miasta

Pracownicy wznoszą tymczasowe bariery przeciwpowodziowe w sąsiedztwie South Street Seaport w Nowym Jorku (fot. Spencer Platt/Getty Images)

Izajasz, który z burzy tropikalnej przekształcił się w w huragan, we wtorek ma uderzyć w Nowy Jork. W tej chwili wieje już z prędkością ponad 135 km na godzinę. Znajduje się u wybrzeży Karoliny Południowej.

Trąba powietrzna zaskoczyła plażowiczów [WIDEO]

Spektakularny widok w nadmorskim kurorcie w Oostduinkerke w północno-zachodniej Belgii. Plażowiczów zaskoczyła wielka trąba morska, która w...

zobacz więcej

Jak przewiduje amerykańskie Krajowe Centrum Huraganów (NHC), w ciągu najbliższych kilku dni Izajasz nawiedzi większość wschodnich stanów położonych nad Atlantykiem. Częściom wybrzeży Nowego Jorku: półwyspowi Rockaway, Coney Island i południowemu Manhattanowi grozi powódź.

Poziom wody ma się gwałtownie podnieść w godz. 16-20 czasu lokalnego.

Zgodnie z prognozami pogody w mieście spadnie od 5 do 10 cm deszczu, w niektórych miejscach – 15 cm.

W poniedziałek o przygotowaniach do Izajasza nawiązał w trakcie konferencji prasowej burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio. Mówił m.in. o wznoszeniu barier przeciwpowodziowych niezależnie od tych, które zostały zainstalowane wcześniej na stałe.

źródło:

Zobacz więcej