RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Siłą wywlekli go ze szpitala, gdzie umierała jego córka. Dramatyczne wideo

Rashid Abbasi przy łóżku chorej córki (fot. YouTube/Sky News)

Całymi dniami czuwał przy boku chorej córki, a gdy lekarze postanowili odłączyć sześciolatkę od aparatury podtrzymującej życie – nie chciał się na to zgodzić. Do szpitala wezwano policję. Funkcjonariusze siłą próbowali odciągnąć ojca od łóżka dziewczynki. Wszystko zarejestrowała kamera, umieszczona na mundurze jednego z policjantów.

„Alarm!”: Żwirownia grozy. Mieszkańcy drżą o zdrowie

Truje nas żwirownia – zgłosili reporterom programu „Alarm!” mieszkańcy miejscowości Bednary w okolicy Poznania. Wyrobisko znajduje się zaledwie sto...

zobacz więcej

Dramat rozegrał się w jednym ze szpitali na północy Wielkiej Brytanii. Zainab chorowała na nieuleczalną chorobę Niemanna-Picka (nazywaną dziecięcym Alzheimerem). Gdy znalazła się w stanie krytycznym, prowadzący ją specjaliści podjęli decyzję o odłączeniu jej od respiratora.

Rashid Abbasi nie chciał pozwolić córce umrzeć. 58-latek był konsultantem medycznym, od lat pracującym w brytyjskiej służbie zdrowia.

Gdy nie chciał odejść od łóżka córki, do szpitala wezwano policję. Zarejestrowane nagranie pokazuje czterech funkcjonariuszy zbliżających się do małżeństwa trzymającego Zainab za rękę na oddziale intensywnej terapii. Ze słów matki dziecka wynika, że zaledwie pół godziny wcześniej usłyszeli o decyzji medyków o odłączeniu dziewczynki od respiratora.

Policjanci wielokrotnie proszą ojca o opuszczenie oddziału, ten jednak odmawia. Po kilku minutach prób rozmowy policjanci decydują się usnąć go siłą. Film pokazuje, jak wpierw odciągają żonę Abbasiego za nadgarstki, a następnie chwytają kopiącego i krzyczącego mężczyznę.


Kiedy próbują zakuć go w kajdanki, ten osuwa się na ziemię i prosi o lekarstwa w kieszeni, mówiąc o tym, że czuje „ból w klatce piersiowej”. Po związaniu nóg ojciec dziewczynki został ostatecznie wywieziony z sali na wózku.

Rodzicom nie udało się powstrzymać lekarzy. Zainab zmarła w szpitalu.

źródło:
Zobacz więcej