RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Norwescy kibice piłkarscy kontra Tom Cruise i jego „Mission Impossible 7”

Norweski minister kultury i sportu Abid Raja znalazł się w ogniu krytyki (fot. Michael Loccisano/Getty Images for Paramount Pictures)

Norweski minister kultury i sportu Abid Raja znalazł się w ogniu krytyki po tym, jak pozwolił na zdjęcia do filmu „Mission Impossible 7”, zawieszając restrykcje epidemiologiczne dla amerykańskiej ekipy, a nie znalazł czasu na rozmowę o zwiększeniu liczby kibiców na stadionach.

Tom Cruise chce wysadzić most w Polsce. Potem planuje nagrać film w kosmosie

Najbliższe plany filmowe Toma Cruise'a obejmują podróże do dwóch egzotycznych dla filmowców z Hollywood miejsc. Pierwsze to Polska, w której...

zobacz więcej

W niedzielę minister był z żoną na meczu Glimt – Stroemgodset w Bodoe na zaproszenie klubu, który przesłał my bezpłatne bilety.

Kibice byli z tego powodu wściekli i w liście otwartym do mediów napisali, że nie dość, że zabrał dwa miejsca (z dozwolonych 200), to jeszcze siedział na trybunie za darmo. Wejściówki z racji ich ograniczonej liczby są przed każdym spotkaniem komisyjnie rozlosowywane.

Media skrytykowały ministra za opieszałość i „podwójną twarz”, ponieważ w lipcu nie chciał spotkać się z federacją piłkarską, zarządem ligi i klubami w celu znalezienia kompromisu w sprawie liczby kibiców na stadionach. Tłumaczył, że rząd ma urlop i spotkanie może odbyć się najwcześniej 1 września.

Zaczął strzelać w hotelu, bo rodzina nie zachowała dystansu społecznego

29-letni Amerykanin został aresztowany pod zarzutem strzelania w hotelowym lobby w Miami Beach. Zeznał, że oddał strzały, bo zdenerwowała go...

zobacz więcej

„Nagle pod koniec lipca zadzwonił do niego Tom Cruise i Raja znalazł czas na rozmowy z przedstawicielami producenta »Mission Impossible 7«. W ekspresowym tempie wszystkie urzędy i służby na wniosek ministra wydały specjalne pozwolenia dla ekipy filmowej z Hollywood na wjazd do Norwegii już w sierpniu i pobyt z pominięciem wszelkich restrykcji” – skomentował dziennik „Dagbladet”.

Gazeta zwróciła uwagę, że podczas zdjęć w zachodniej Norwegii ekipa filmowa będzie liczyła około 500 osób, z których 200 to obcokrajowcy, głównie z USA.

Inne media w ostrym tonie skomentowały, że pomimo iż obywatele USA w dalszym ciągu mogą przyjechać do Norwegii tylko pod warunkiem odbycia kwarantanny, to Tom Cruise i jego ekipa stoją ponad prawem, ponieważ sceny z filmu będące reklamą dla kraju są ważniejsze dla rządu niż zdrowie obywateli, a także sport, który jest istotną częścią gospodarki.


„Cruise może z całą swoją wielką ekipą biegać po naszych górach, korzystać z hoteli i robić, co chce, a na nasze stadiony może wejść zaledwie 200 osób, nie mówiąc już o odwołanych setkach imprez sportowych. W dodatku za swój przyjazd dostanie pięć milionów euro od naszego państwa za raczej wątpliwy wkład do naszej kultury” – skomentował ”Dagbladet”.

źródło:

Zobacz więcej