RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu. Raport 4.08 – rośnie liczba zakażeń

Ponad 21,5 tys. osób na Mazowszu objętych jest kwarantanną domową (fot. NurPhoto/NurPhoto via Getty Images)

Liczba ozdrowieńców z Covid-19 przekroczyła już na Mazowszu 3,9 tys. – to blisko 60 proc. osób, które zakaziły się koronawirusem od początku epidemii. Liczba nowych infekcji w stołecznym regionie wzrosła w porównaniu do danych z niedzieli i wyniosła 82.

Niepokój w parlamencie. „Nie wiadomo, gdzie było źródło koronawirusa” [WIDEO]

– Wczoraj czułem się lepiej, dzisiaj gorzej. Ogólnie można powiedzieć, że to różne stadia grypy. Tak opisałbym to. Dzisiaj jest takie zmęczenie,...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Od początku epidemii w województwie mazowieckim zmarło już 377 osób zakażonych koronawirusem. W poniedziałek – jak wynika z danych Ministerstwa Zdrowia – nie odnotowano żadnego przypadku śmiertelnego.

Do 2261 wzrosła minionej doby liczba potwierdzonych zakażeń SARS-CoV-2 w Warszawie (wzrost o 33), zaś na całym Mazowszu – do 6636. Odnotowane w poniedziałek zachorowania na Covid-19 to w sumie 82 osoby. To wzrost w porównaniu do niedzieli, gdy potwierdzono 71 infekcji; w sobotę było to z kolei 60 nowych przypadków.

Jak dotąd na Mazowszu potwierdzono 3902 ozdrowieńców; liczba ta zwiększyła się w ciągu ostatniej doby o 39 kolejnych pacjentów, którzy pokonali Covid-19.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce – zgodnie z danymi resortu zdrowia przekazanymi w poniedziałek – wynosi 47 469. 1732 z nich zmarło.

Z danych wojewódzkiej stacji sanitarno-epidemiologicznej wynika, że objętych kwarantanną domową na Mazowszu jest 21 525 osób.

Województwo mazowieckie jest drugie w statystykach infekcji w Polsce. Od początku maja najwięcej zakażonych jest w województwie śląskim – 16 718.

źródło:
Zobacz więcej