RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Awionetka rozbiła się przed sklepem

Pilot i pasażer trafili do szpitala (fot. FB/Nelson Fire Rescue)

Niewielki samolot rozbił się na parkingu przed supermarketem w Nelson w kanadyjskiej prowincji Kolumbia Brytyjska. Dwie osoby zostały zabrane do szpitala z niegroźnymi obrażeniami – przekazała lokalna straż pożarna.

Pociąg uderzył w pojazd techniczny. Są ofiary śmiertelne i dziesiątki rannych

Dwie osoby zginęły, a dziewięć zostało ciężko rannych w piątek po południu w katastrofie pociągu dalekobieżnego w okolicach miasta Soure, w...

zobacz więcej

Do wypadku doszło w poniedziałek około godziny 9 rano czasu miejscowego. Służby przekazały, że pilot chciał wylądował na lotnisku graniczącym z supermarketem Real Canadian Wholesale Club, ale nie zmieścił się na pasie, przebił ogrodzenie i rozbił się na parkingu przed sklepem.

Pilot i pasażer awionetki odnieśli niegroźne obrażenia i zostali przetransportowani do szpitala. Oprócz nich nikt nie ucierpiał, także dlatego, że o tak wczesnej porze ruch przed sklepem był niewielki.

Zastępca straży pożarnej w Nelson oświadczył, że po przyjeździe na miejsce mundurowi musieli zmierzyć się z wyciekiem paliwa z lewego skrzydła. Było to efektem zaczepienia skrzydłem o zaparkowane auto.

Zdaniem strażaka, podczas lądowania pilot musiał zmierzyć się z silnym wiatrem, który zepchnął go z pasa. Okoliczności zdarzenia ustalą śledczy z Biura Bezpieczeństwa Transportu Kanady (TSB).

źródło:
Zobacz więcej