RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wesela, pogrzeby, zakłady pracy. Mikrobiolog mówi, gdzie najłatwiej o zakażenie

– Szczególnie należy zwracać uwagę na wesela, pogrzeby i zakażenia instytucjonalne zdarzające się w zakładach pracy, gdzie ludzie pracują ze sobą w bliskiej odległości przez 8 godzin dziennie i dają wirusowi ogromne szanse na rozprzestrzenienie się – powiedział w programie „Twój Wybór” w TVP3 Warszawa prof. Piotr Heczko, specjalista ds. mikrobiologii z UJ.

Koronawirus – raport dnia. W tych regionach jest najwięcej nowych zakażeń

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 575 osób – poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej...

zobacz więcej

– Uważam, że restrykcje powinny być utrzymywane – mówił prof. Heczko. Na pytanie, gdzie szczególnie należy na nie zwracać uwagę, odpowiedział: „na weselach, pogrzebach i w przypadku zakażeń instytucjonalnych zdarzających się w zakładach pracy, gdzie ludzie pracują ze sobą w bliskiej odległości przez 8 godzin dziennie i dają wirusowi ogromne szanse na rozprzestrzenienie się”.

– To jest nasz główny problem – powiedział.

– Na pewno trzeba uważać w sklepach, na pewno trzeba uważać w komunikacji miejskiej, ale mimo wszystko tych przypadków jest tam mniej niż w instytucjach zamkniętych typu domu opieki, kopalnie, zakłady pracy – dodał.

źródło:
Zobacz więcej