RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Czarnek: Subiektywna ocena nie może być przyczyną nieuznania wyborów

– Subiektywna ocena obiektywności bądź nieobiektywności przekazu w telewizji publicznej nie może być przesłanką do stwierdzenia nieważności wyborów, w których wzięło udział ponad 20 mln wyborców, w których była prawie 70-procentowa frekwencja i w których nie zanotowano żadnych poważniejszych incydentów – powiedział w programie „Twój Wybór” w TVP3 Warszawa Przemysław Czarnek. Poseł PiS odpowiedział w ten sposób na zarzuty posła KO Pawła Poncyliusza, zdaniem którego wybory „nie były demokratyczne”.

Posłanka KO o „pseudosędziach SN” i „pseudoprezydencie”. Reakcja Kalety

Posłanka KO Kamila Gasiuk-Pihowicz zakwestionowała fakt uznania przez SN ważności wyborów prezydenckich, pisząc przy tym o „pseudosędziach” i...

zobacz więcej

– Jeśli pytać o przyjęcie werdyktu SN, to nie bardzo mamy co w tej kwestii zrobić. SN w postaci izby meblowanej w dużej części przez „neo-KRS” wydał werdykt i na tym temat w sensie prawnym, formalnym jest zakończony. Natomiast my nie zmieniamy zdania o tym, że wybory nie były demokratyczne ani równe dla kandydatów – mówił Poncyliusz.

Jak dodał, raport OBWE surowo oceniał kampanię wyborczą, która – według niego – „w telewizji publicznej toczyła się dla Andrzeja Dudy”.

– Gdyby było tak, że subiektywne przekonanie o nieobiektywności telewizji publicznej miało być uzasadnieniem ważnego protestu wyborczego, który miałby być z kolei przyczyną stwierdzenia nieważności wyborów, to wybory powinny być uznane za nieważne i w 2015, i w 2010, i również wcześniej. (...) To nie jest przyczyna stwierdzenia nieważności wyborów, to jest skarżenie się na telewizję publiczną – odpowiedział Czarnek.

– Subiektywna ocena obiektywności bądź nieobiektywności przekazu w telewizji publicznej nie może być przesłanką do stwierdzenia nieważności wyborów, w których wzięło udział ponad 20 mln wyborców, w których była prawie 70-procentowa frekwencja i w których nie zanotowano żadnych poważniejszych incydentów – ocenił.

źródło:
Zobacz więcej