RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Dobry aktor nie jest świętą krową”. Gliński odpowiada Gajosowi

„Niech Pan Janusz Gajos sobie przypomni, kto rozpoczął przemysł pogardy” – zaapelował do aktora wicepremier (fot. Mateusz Wlodarczyk/NurPhoto via Getty Images)
„Niech Pan Janusz Gajos sobie przypomni, kto rozpoczął przemysł pogardy” – zaapelował do aktora wicepremier (fot. Mateusz Wlodarczyk/NurPhoto via Getty Images)

„Dobry aktor nie jest świętą krową. Niech Pan Janusz Gajos sobie przypomni, kto rozpoczął przemysł pogardy, wymierzony w Prezydenta, który nadał mu tytuł profesorski” – napisał wicepremier i minister kultury Piotr Gliński reagując na wywiad Janusza Gajosa, w którym aktor porównał Polskę do III Rzeszy.

– Mały człowiek jednym ruchem ręki podzielił nasz kraj i nas samych na dwie części. To jest zbrodnia. Znamy takie przykłady z historii. W ten sposób powstawały najgorsze sprawy na świecie. Tak powstawało to, co później nazwano hitleryzmem – mówił o Jarosławie Kaczyńskim aktor Janusz Gajos. Właśnie na te słowa zareagował szef resortu kultury.

Tytuł profesora sztuk teatralnych Janusz Gajos otrzymał z rąk prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

„Tak powstawało to, co nazwano hitleryzmem”. Janusz Gajos atakuje prezesa PiS

– Mały człowiek jednym ruchem ręki podzielił nasz kraj i nas samych na dwie części. To jest zbrodnia. Znamy takie przykłady z historii. W ten...

zobacz więcej

Aktor zaatakował prezesa Prawa i Sprawiedliwości w trakcie tegorocznej, online'owej 26. edycji festiwalu Jerzego Owsiaka Pol'and'Rock.

Zarzucał mu „zbrodnię” twierdząc, że „mały człowiek jednym ruchem ręki podzielił nasz kraj i nas samych na dwie części”.

– Znamy takie przykłady z historii. Tak powstawało to, co później nazwano hitleryzmem – mówił wówczas Gajos.

źródło:
Zobacz więcej