RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Łódź Wikingów z 64 turystami utknęła na mieliźnie w Międzyzdrojach

Łodzi z turystami samodzielne zejście z mielizny utrudniała morska fala z północnego kierunku, która cały czas spychała statek na nią (fot. Albert Foss/ullstein bild via Getty Images)

Statek turystyczny z 64 osobami utknął na mieliźnie  w Międzyzdrojach (woj. zachodniopomorskie).  – Wszyscy są cali i zdrowi  – powiedział nam Andrzej Spica, Inspektor Operacyjny  z MCPK w Świnoujściu.  Właśnie zakończyła się ewakuacja.

Ulewy. IMGW wydał ostrzeżenia dla pięciu województw

IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu dla woj. wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, wschodu woj....

zobacz więcej

O problemach statku turystycznego Morskie Pomocnicze Centrum Koordynacyjne zostało poinformowane przez kapitana jednostki o godzinie 16.23. Łodzi z turystami samodzielne zejście z mielizny utrudniała morska fala z północnego kierunku, która cały czas spychała statek. - Załoga błyskawicznie wysłała SOS do nas, a my skierowaliśmy tam nasze jednostki ratownicze. Już wcześniej dzielnie spisali się ratownicy WOPR w Międzyzdrojach, przeprowadzając błyskawiczną akcję ratunkową - dodał Andrzej Spica.

Miejscowych ratowników wspomagały jednostki ze Świnoujścia (Pasat) i Dziwnowa (R-19). Z mielizny ściągnął statek wezwany holownik „Jano”. - Ogromne wyrazy uznania dla miejscowych ratowników, to była mistrzowska ewakuacja - zaznaczył Inspektor Operacyjny  z MPCK w Świnoujściu.

Jednostka płynęła ze Świnoujścia do Międzyzdrojów. Akcja ratownicza zakończyła się o 18.25. Nikomu nic się nie stało.

źródło:
Zobacz więcej