RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Senator Libicki w szpitalu: Po każdej czynności muszę odpocząć

Senator Jan Filip Libicki, zakażony koronawirusem od soboty przebywa w poznańskim szpitalu (fot. arch.PAP/Mateusz Marek)

Czuję się raz lepiej, raz gorzej. Pani doktor powiedziała mi, żebym nie przywiązywał się do żadnej daty, kiedy stąd wyjdę – powiedział Radiu Poznań Jan Filip Libicki. Senator chory na COVID-19 od soboty jest hospitalizowany w Poznaniu.

Koronawirus w senacie. Sanepid sprawdza, kto miał kontakt z zakażonym

Sanepid zdecyduje, kto z osób, które miały kontakt z zakażonym koronawirusem senatorem Janem Filipem Libickim, zostanie poddany kwarantannie lub...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

– Wyniki są dobre, przechodzę to lepiej niż oni się spodziewali – dodał wielkopolski senator. Zaznaczył, że czuje się, jakby przechodził grypę. – Jest duże zmęczenie, po każdej czynności muszę odpocząć – mówił, opisując swój stan w poniedziałek. Libicki nie wie, od kogo mógł się zakazić. – To pokazuje, że mówienie o końcu pandemii jest nieprawdą – stwierdził.

– Ja cały zeszły tydzień spędziłem w Senacie, zetknąłem się z senatorami, a 21 lipca byłem na wyjazdowym klubie połączonych klubów senackiej większości, gdzie było ponad 40 senatorów, to oznacza, że te 40 osób będzie musiało być przetestowane – wyjaśniał w rozmowie z poznańską rozgłośnią. W związku z jego kontaktem z innymi senatorami marszałek Tomasz Grodzki zdecydował, że we wtorek nie rozpoczną się obrady Senatu.

Jan Filip Libicki stwierdził, że „sytuacja jest dość dziwna”. – Mój współpracownik, który spędził ze mną ostatnie 10 dni jest czysty. On mnie przywiózł w sobotę do tego szpitala, teraz zrobił sobie test i jest czysty, a inny współpracownik, który spędził ze mną może trzy godziny, zaczął mieć objawy i jest testowany – przekazał.

Kontakt z senatorem w ostatnim czasie miał też jeden z kapłanów Archidiecezji Poznańskiej. Ks. Adam Pawłowski 25 lipca uczestniczył – wraz z senatorem – w uroczystościach rodzinnych Libickiego. W poniedziałek prezbiter otrzymał negatywny wynik testu, o czym sam poinformował na Facebooku.źródło:
Zobacz więcej