RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Horror w Sobolewie. Prawie 40 skrajnie wygłodzonych psów w klatkach

Zwierzęta trzymane były w klatkach (fot. Policja mazowiecka)
Zwierzęta trzymane były w klatkach (fot. Policja mazowiecka)

Zwierzęta w niegodziwych warunkach trzymano na posesji w Sobolewie. – Były skrajnie wyczerpane, zaniedbane i głodne – wyjaśnia sierż. szt. Małgorzata Pychner z garwolińskiej policji. Odkryto także nieżywe już psy.

Brutalnie znęcał się nad psami. Usłyszy zarzuty [WIDEO]

W Chełmie zatrzymano 21–letniego mężczyznę, który w brutalny sposób znęcał się nad psami. Sprawca zranił nożem dwa psy. Wkrótce usłyszy zarzuty...

zobacz więcej

Sprawa trafiła do garwolińskich policjantów, którzy otrzymali zgłoszenie, że w jednym z gospodarstw położonych w gminie Sobolew znajdują się zwierzęta przetrzymywane w niewłaściwych warunkach. Na miejsce pojechali wspólnie „Pogotowiem dla Zwierząt” oraz lekarzem weterynarii.

Na miejscu zastali zwierzęta przetrzymywane w fatalnych warunkach W sumie żyło tam 37 psów rasy mieszanej. Zwierzęta były zaniedbane, skrajnie wygłodzone i w bardzo złym stanie fizycznym. Podczas sprawdzenia posesji policjanci natknęli się na dwa padłe kundle. – Były w różnym stanie rozkładu – wyjaśnia funkcjonariuszka. Wszystkie czworonogi zostały odebrane właścicielce. Trafiły pod opiekę weterynaryjną.

Właścicielką okazała się 68-letnia kobieta. Trzymała psy w klatkach w stodole oraz we własnym domu. Za znęcanie się nad zwierzętami poprzez trzymanie ich w niewłaściwych warunkach bytowania, w stanie rażącego zaniedbania oraz niezapewnienia im niezbędnej opieki lekarsko-weterynaryjnej kobiecie może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej