RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Tak powstawało to, co nazwano hitleryzmem”. Janusz Gajos atakuje prezesa PiS

Pozytywnie Janusz Gajos wypowiadał się na temat Rafała Trzaskowskiego (fot. Dominique Charriau/WireImage/Getty)
Pozytywnie Janusz Gajos wypowiadał się na temat Rafała Trzaskowskiego (fot. Dominique Charriau/WireImage/Getty)

– Mały człowiek jednym ruchem ręki podzielił nasz kraj i nas samych na dwie części. To jest zbrodnia. Znamy takie przykłady z historii. W ten sposób powstawały najgorsze sprawy na świecie. Tak powstawało to, co później nazwano hitleryzmem – mówił o Jarosławie Kaczyńskim aktor Janusz Gajos w trakcie tegorocznej, online'owej 26. edycji festiwalu Jerzego Owsiaka Pol'and'Rock. Wypowiedź aktora przytacza fakt.pl.

Wściekły grymas uśmiechniętej Polski

To jedno zdanie, tragikomiczny paradoks, pokazuje, co tak naprawdę było ukryte pod gadaniną Rafała Trzaskowskiego o odbudowie wspólnoty i nowej...

zobacz więcej

– Mały człowiek jednym ruchem ręki podzielił nasz kraj i nas samych na dwie części. To jest zbrodnia. Znamy takie przykłady z historii. W ten sposób powstawały najgorsze sprawy na świecie. Tak powstawało to, co później nazwano hitleryzmem. To takie ordynarne wskazywanie jedną ręką. Jest ci źle? Powiem ci dlaczego: bo ten cię okrada. To straszne, ale działa. Logika, od której włos się jeży na głowie – mówił Gajos.

Jak stwierdził aktor, „wszystkich ludzi, którzy chcieli zmiany, uwiera to samo”.

– Oczekiwaliśmy i chcieliśmy zmiany, która nie nastąpiła. I nie wiemy, dlaczego tak się skończyło – mówił aktor, nie wykluczając, że „może zadziałały jakieś siły, które nam to uniemożliwiły”.

Jednocześnie Gajos chwalił kandydata KO w minionych wyborach Rafała Trzaskowskiego. – Życzę mu jak najlepiej, naprawdę – powiedział.

źródło:
Zobacz więcej