RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus w senacie. Sanepid sprawdza, kto miał kontakt z zakażonym

Jan Filip Libicki jest senatorem PSL (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

Sanepid zdecyduje, kto z osób, które miały kontakt z zakażonym koronawirusem senatorem Janem Filipem Libickim, zostanie poddany kwarantannie lub otrzyma skierowanie na testy na obecność wirusa. Taką informację przekazał marszałek senatu Tomasz Grodzki. Zaplanowane na jutro posiedzenie wyższej izby parlamentu zostało przełożone na przyszły tydzień.

Koronawirus – raport dnia. W tych regionach jest najwięcej nowych zakażeń

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 575 osób – poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej...

zobacz więcej

Libicki poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że stwierdzono u niego koronawirusa.

– Senator miał kontakt z około setką osób. Przekazaliśmy do sanepidu listę obecności z komisji, w której uczestniczył Libicki – powiedział Grodzki.

Teraz pracownicy stacji sanitarno-epidemiologicznej kontaktują się z senatorami, gośćmi komisji czy pracownikami kancelarii, z którymi Libicki miał kontakt.

– Sanepid przeprowadza szczegółowe wywiady i podejmuje decyzje, u kogo należy zrobić test. Nie każdy kontakt równa się zakażeniu – dodał Grodzki.

Nawet gdyby kilkudziesięciu senatorów musiało się poddać kwarantannie, to najbliższe posiedzenie senatu ma dojść do skutku.

– Procedury są standardowe. Posiedzenie tak jak do tej pory odbędzie się w trybie hybrydowym – zakomunikował marszałek.

źródło:
Zobacz więcej