Nakaszlałeś? Będzie kartka

W szczególnych przypadkach kaszlenie będzie karane czerwoną kartką (fot. Peter Powell/Pool via Getty Images)

Nowe wytyczne dla sędziów w Anglii. W sezonie 2020/21, który rozpocznie się w połowie września, arbitrzy mają bezwzględnie karać za celowe… kaszlenie. Każdy taki gest będzie kończył się żółtą lub czerwoną kartką.

Piłka nożna. Klimala po raz pierwszy

Dla wielu ten transfer wydawał się nieporozumieniem. Patryk Klimala długo musiał walczyć o swoje w Celtiku Glasgow, ale wreszcie się udało. W...

zobacz więcej

Sugestie dla arbitrów wydała FA. „Sędzia powinien podjąć natychmiastowe działanie, gdy jest pewien, że zawodnik celowo i z bliskiej odległości zakaszlał w twarz przeciwnika lub osoby funkcyjnej” – czytamy w dokumencie opublikowanym przez angielską federację.

Rolą arbitra będzie osądzenie celowości takiego działania i ewentualna kara. W szczególnych przypadkach takie zachowanie będzie karane czerwoną kartką i dyskwalifikacją.

Sędziowie mają też zwracać uwagę piłkarzom, aby unikali plucia na murawę. Taki gest nie będzie jednak uważany za niesportowe zachowanie.

Prawdopodobnie w nowym sezonie dopuszczane będzie także pięć zmian, ale taką zmianę muszą jeszcze przegłosować kluby. Tak było w zakończonych po przerwie związanej z pandemią koronawirusa rozgrywkach Premier League.

Mecze odbywać się będą bez udziału publiczności, ale od początku października stadiony mają być stopniowo otwierane dla kibiców.

źródło:
Zobacz więcej