RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Puchar Polski: przegrali 46 golami i ustanowili rekord

W Poznaniu padł najwyższy wynik w historii polskiej piłki (fot. Shutterstock/Maxisport)

Jak przegrywać, to już na całego. Z takiego założenia wyszli piłkarze Big Show Poznań, którzy w pierwszej rundzie okręgowego Pucharu Polski byli gorsi od rezerw TPS Winogrady o… 46 goli. To najwyższa porażka w historii oficjalnych meczów rozgrywanych w Polsce.

Piłka nożna. Klimala po raz pierwszy

Dla wielu ten transfer wydawał się nieporozumieniem. Patryk Klimala długo musiał walczyć o swoje w Celtiku Glasgow, ale wreszcie się udało. W...

zobacz więcej

Czarem okręgowego Pucharu Polski jest to, że do rozgrywek może zgłosić się każdy. Wystarczy wysłać do regionalnego związku piłki nożnej odpowiednio wypełniony formularz i droga do wielkiej przygody stoi otworem.

Konfrontacja z piłkarską rzeczywistością bywa jednak brutalna. A najlepiej przekonał się o tym Big Show Poznań, który przegrał z TPS II Winogrady 0:46. Rezultat szokujący, ale nie do końca, bo dla poznańskiego zespołu takie wyniki to nie pierwszyzna. W amatorskiej lidze Play Arena zdarzyło się już im przegrać 1:143.

– Powinni przegrać znacznie wyżej. Winogrady wystawiły samych juniorów, którzy i tak nie prezentowali jakiegoś super poziomu. Solidny zespół z B-klasy wbiłby Big Showowi z 70 goli – mówi nam Radosław Rzeźnikiewicz, youtuber prowadzący kanał Kartofliska, który nie mógł sobie odmówić wizyty na takim meczu.

Strata tak dużej liczby bramek to prawdziwa sztuka, ale Rzeźnikiewicz twierdzi, że Big Show nie starał się za wszelką cenę iść na rekord.

– Ten zespół występuje od kilku lat w rozgrywkach pięcioosobowych. A gra na pełnowymiarowym boisku to zupełnie co innego. Bardzo szybko brakło im sił – dodaje.

Choć przy strzeleniu ponad 40 goli może zabrzmieć to dziwnie, to piłkarzom z Winogradów wyraźnie brakowało... skuteczności. Zbyt często strzelali z dystansu, kilka niezłych interwencji zaliczył też bramkarz z Poznania.

MAMY TO!!!!! REKORDY POBITE! OFICJALNIE JESTEŚMY NAJGORSI NA ŚWIECIE! Big Show FC 0:46 TPS Winogrady Tak się to robi, tak się przechodzi do historii ������ Łogiiiiń!!!!��������

Opublikowany przez Big Show FC Niedziela, 2 sierpnia 2020


Tym samym Big Show wpisał się do księgi rekordów. Dotychczasowy najwyższy wynik został ustanowiony w 2014 r. również w Pucharze Polski. Wówczas KS Chełmek rozgromił ŁKS Skidzień 35:0.

Ale świat widział już wyższe wyniki. Za najwyższą porażkę w dziejach uważany jest wynik meczu ligi madagaskarskiej pomiędzy zespołami AS Adema i SOE Antananarivo sprzed 18 lat. Pojedynek zakończył się wynikiem 149:0 dla AS Ademy. Rezultat tego spotkania trafił do księgi rekordów Guinnessa. Tak wysoka przegrana zespołu SOE była efektem specyficznej formy protestu. Narzekając na niski poziom sędziowania, piłkarze z Antanarivo postanowili… strzelać samobójcze gole. Ponoć tylko środkowy obrońca skończył mecz z bilansem… 69 „samobójów".

źródło:
Zobacz więcej