RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nowa Solidarność? „Nie pasuje do formacji, która chce wysokich emerytur dla esbeków”

„Solidarność” nie jest znakiem, który można od tak wziąć i zawiesić sobie na piersi (fot. PAP/Radek Pietruszka)

„Solidarność nie jest znakiem, który można ot, tak wziąć i zawiesić sobie na piersi; to dziedzictwo, które należy kontynuować; obóz liberalny, który ma w swoim składzie osoby jak Trzaskowski i Budka, nie realizował solidarnościowych wartości” – mówi premier Mateusz Morawiecki tygodnikowi „Sieci”.

„Z Orbanem wywalczyliśmy rzecz kluczową”. Morawiecki o spiskach i „zgrzytaniu” w UE

W sprawie praworządności uzyskaliśmy najlepsze możliwe rozwiązania, jakie były do uzyskania w tych okolicznościach – powiedział premier Mateusz...

zobacz więcej

Morawiecki został zapytany o plany powołania przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego ruchu o nazwie Nowa Solidarność. „»Solidarność« nie jest jakimś firmowym znakiem, to dziedzictwo, które należy kontynuować” – podkreślił szef rządu.

„Obóz liberalny, który ma w swoim składzie wielu turboliberałów, jak panowie Balcerowicz, Lewandowski, Trzaskowski i Budka, to obóz, który nie realizował solidarnościowych wartości, tylko składał hołd zupełnie innym regułom gry, zwalczał ich programy solidarystyczne i wyprzedawał, a nie budował polski kapitał” – stwierdził premier.

„Chyba każdy przyzna, że nazwa »Nowa Solidarność« wyjątkowo nie pasuje do formacji, która chce przywrócenia esbekom wysokich emerytur. Ludzie czują ten fałsz” – powiedział.

Premier zadeklarował, że gdyby jego oponenci przeszli „szczerą metamorfozę”, to zaprasza ich do, jak mówił, „naszego obozu Solidarności”. „PiS jest dziś obozem wolności i solidarności; nikogo nie wykluczamy, jesteśmy otwarci” – oświadczył premier.

źródło:

Zobacz więcej