RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Piłka nożna. Klimala po raz pierwszy

Patryk Klimala został piłkarzem Celiku w styczniu (fot. Ian MacNicol/Getty Images)

Dla wielu ten transfer wydawał się nieporozumieniem. Patryk Klimala długo musiał walczyć o swoje w Celtiku Glasgow, ale wreszcie się udało. W premierowej kolejce nowego sezonu były piłkarz Jagiellonii Białystok strzelił gola, a mistrzowie Szkocji wygrali Hamilton Academical 5:1.

Transfery w Ekstraklasie. Rafael Lopes przeszedł z Cracovii do Legii

Rafael Lopes po roku spędzonym w Cracovii został piłkarzem Legii Warszawa – poinformował stołeczny klub. 29-letni portugalski napastnik podpisał z...

zobacz więcej

Sprowadzony zimą za 4 mln euro napastnik pojawił się na boisku w 86. minucie, zmieniając Francuza Odsonne'a Edouarda, który wcześniej popisał się hat-trickiem. 21-latek już po paru chwilach cieszył się ze strzelonego gola.

Debiutancki gol może być oznaką lepszych czasów, przed którymi stoi napastnik. Klimala po wyjeździe z Polski długo nie mógł odkleić się z ławki rezerwowych. Przez pierwsze pół roku zaliczył zaledwie dwa kilkuminutowe epizody.

Ale ostatnio pochwał pod jego adresem nie brakowało. Piłkarz wziął się za naukę języka angielskiego, a przede wszystkim nabrał masy.

– Teraz wygląda jak bramkarz z dyskoteki – powiedział jego klubowy kolega Callum McGregor.

A do tego wreszcie zaczął strzelać gole. Już okres przygotowawczy był dla niego udany, czego dowodem były trafienia w sparingach z Nice i Hibernianem. Teraz zaliczył premierową bramkę w szkockiej ekstraklasie. Sezon 2020/21 szkockiej ekstraklasy rozpoczął się w sobotę, a poprzedni został przedwcześnie zakończony z powodu pandemii koronawirusa. Z tego samego względu mecze odbywają się przy pustych trybunach.

źródło:
Zobacz więcej