RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nie żyje bohaterka Powstania Warszawskiego z pułku „Baszta”

Informację o śmierci Zofii Dillenius przekazał w niedzielę prezydent Wrocławia (fot. Twitter/@SutrykJacek)

Nie żyje Zofia Dillenius ps. Jodła, łączniczka podczas Powstania Warszawskiego pułku „Baszta”. Miała 92 lata. Po wojnie zamieszkała we Wrocławiu, była wieloletnią pracowniczką Wydawnictwa Ossolineum.

Nie żyje powstaniec Józef Wiłkomirski „Szłom”

W wieku 94 lat zmarł Józef Wiłkomirski „Szłom”, uczestnik Powstania Warszawskiego, artysta. O śmierci powstańca poinformował prezydent Wałbrzycha...

zobacz więcej

Informację o śmierci Zofii Dillenius przekazał w niedzielę prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. „To niezwykle smutne, iż dzień po upamiętnieniu 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, musimy pożegnać kolejną bohaterkę tamtych dni” – napisał prezydent Wrocławia na swoim profilu na Facebooku.

Zofia Dillenius ps. Jodła była łączniczką w Pułku „Baszta”. Po wojnie zamieszkała we Wrocławiu, była wieloletnią pracowniczką Wydawnictwa Ossolineum. Przez lata organizowała zebrania i spotkania Powstańców Warszawskich mieszkających we Wrocławiu.

„Rok temu odwiedziłem Panią Zosię. Była jak zawsze niezwykle uśmiechnięta i pogodna. Wczoraj podczas uroczystości powtórzyłem moją deklarację: Wrocław pamiętał, pamięta i będzie pamiętał o Pani i wszystkich, którzy ryzykowali życiem, walcząc o wolną Polskę. Pani Zofio, w imieniu Wrocławia, bardzo Pani za wszystko dziękuję” – napisał Sutryk.

źródło:
Zobacz więcej