RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Grodzki: Posiedzenie Senatu przełożone o tydzień. Powodem choroba Libickiego

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki (fot. PAP/Tomasz Gzell )

Zaplanowane na przyszły tydzień posiedzenie Senatu (4-7 sierpnia) zostało przesunięte na 11-13 sierpnia – poinformował w niedzielę marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Powodem jest choroba senatora Koalicji Polskiej-PSL Jana Filipa Libickiego, który jest zakażony koronawirusem.

Senator ma koronawirusa. Zaapelował do osób, z którymi miał styczność

Senator Jan Filip Libicki (PSL) poinformował, że jest zakażony koronawirusem. Zapewnił, że poinformuje Sanepid o swoich kontaktach. „Gdybym o kimś...

zobacz więcej

Nowy termin posiedzenia Senatu zaproponował marszałek Grodzki, decyzja w tej sprawie zapadła w niedzielę, w trybie obiegowym, w gronie członków Konwentu Seniorów.

Jak powiedział PAP Grodzki, o przełożeniu obrad Senatu poinformował marszałek Sejmu Elżbietę Witek.

Posiedzenie Senatu odbędzie się w dniach 11-13 sierpnia. Na kolejny tydzień zostały też przełożone posiedzenia senackich komisji.

Na posiedzeniu, które miało się odbyć 4-7 sierpnia, Senat miał się zająć m.in. rządową ustawą o ochronie zdrowia w epidemii i po jej ustaniu. Nowe prawo nowelizuje wybrane przepisy w 16 regulacjach zdrowotnych.

Koronawirus w Senacie. „Tworzymy listę osób, które widziały się z sen. Libickim”

Tworzymy listę osób, które widziały się z senatorem Libickim. Lista musi trafić do sanepidu – poinformował w niedzielę dyrektor Centrum...

zobacz więcej

Podczas prac w Sejmie kontrowersje wzbudziła zgłoszona do ustawy przez PiS poprawka, która dotyczy przyznania jednorazowej rekompensaty dla podmiotów (m.in. Poczty Polskiej), które w związku z przeciwdziałaniem COVID-19 zrealizowały polecenie premiera związane bezpośrednio z przeprowadzaniem wyborów prezydenckich drogą korespondencyjną. Zaplanowane na 10 maja wybory nie odbyły się.

W porządku obrad Senatu była też ustawa, która ma na celu zabezpieczenie kredytów kupieckich dla przedsiębiorców w dobie pandemii oraz ustawa wprowadzająca dodatki motywacyjne dla funkcjonariuszy policji, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej, którzy, zamiast odejść na emeryturę, zdecydują się pozostać w służbie.

Senatorowie mieli ponadto wysłuchać informacji o działalności rzecznika praw dziecka za rok 2019 wraz z uwagami o stanie przestrzegania praw dziecka oraz ostatniej już za kadencji Adama Bodnara informacji rzecznika praw obywatelskich oraz o stanie przestrzegania wolności i praw człowieka i obywatela w roku 2019.

źródło:

Zobacz więcej