RAPORT

Wojna na Ukrainie

Dziewczynka ofiarą gangsterskich porachunków. Media twierdzą, że to Polka

Policja poszukuje sprawców (fot. Stockholm Polisen)
Policja poszukuje sprawców (fot. Stockholm Polisen)

12-latka została ofiarą gangsterskich porachunków w Szwecji. Dziewczyna została zastrzelona na stacji benzynowej w Norsbergu, leżącym na południe od Sztokholmu. Niektóre media informują, że to młoda Polka o imieniu Adriana.

Sąd apelacyjny uchylił wyrok śmierci dla zamachowcy z Bostonu

Federalny sąd apelacyjny uchylił w piątek wyrok śmierci wobec Dżochara Carnajewa, który w 2013 roku wraz ze swym bratem przeprowadził zamach...

zobacz więcej

Do tragedii doszło w nocy z soboty na niedzielę w miejscowości Norsberg w gminie Botkyrka, na stacji benzynowej obok restauracji znanej sieci fast foodów. Według informacji dziennika „Expressen” celem napastników byli dwaj młodzi mężczyźni należący do lokalnego gangu, którzy stali obok restauracji w kamizelkach kuloodpornych.

Około godziny 3:30 nad ranem przejechał nieopodal nich samochód, z którego nieznany sprawca zaczął strzelać. Następnie auto szybko się oddaliło.

Jedyną osobą, która ucierpiała była 12-letnia dziewczyna. Ranna trafiła do szpitala, niestety lekarzom nie udało się uratować jej życia. Zmarła w niedzielę rano. Serwis Based Poland poinformował na Twitterze, że ofiarą jest 12-letnia Polka o imieniu Adriana.

Lokalna policja przekazała w niedzielę po południu, że wszczęto śledztwo pod kątem morderstwa. Przesłuchano kilka osób.

– Na obecną chwilę nikt nie został aresztowany, ale kilka osób zostało przewiezionych na przesłuchanie. Są to osoby, które z uzasadnionych powodów uważają, że mogą przyczynić się do śledztwa – oświadczyła Carolina Paasikivi, szefowa policji w Sztokholmie.

Według „Expressen” nastolatka jest kolejną przypadkową ofiarą wojny gangów, której nie powstrzymała zapoczątkowana jesienią ubiegłego roku, a zakończona w czerwcu policyjna Operacja Szron. W Sztokholmie śledczy mieli się skupić na 30 kluczowych przestępcach, ale z czasem lista ta wydłużyła się do 68 przywódców walczących ze sobą grup. W tym czasie wzrosła także liczba strzelanin. Źródłem konfliktów gangów są wpływy ze sprzedaży narkotyków.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej