RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Tragedia na plaży. Utonął 45-latek

Mimo resuscytacji 45-latek zmarł (fot. Twoje Info)

Jedna osoba utopiła się w niedzielę na niestrzeżonej nadmorskiej plaży w Sarbinowie (woj. zachodniopomorskie). Z wody wyciągnięto także przytomne dziecko. Informację i zdjęcia otrzymaliśmy na platformę Twoje Info.

Plażowicze nie widzieli tonącego. Gdyby nie ten mężczyzna, mogło dojść do tragedii [WIDEO]

Mieszkaniec gminy Pielgrzymka (woj. dolnośląskie) wykazał się godną pochwały spostrzegawczością. Podczas spaceru nad złotoryjskim zalewem mężczyzna...

zobacz więcej

Straż pożarna dostała informacje o dwóch topiących się osobach w Sarbinowie w powiecie koszalińskim – poinformował w niedzielę rzecznik komendanta wojewódzkiego PSP kpt. Tomasz Kubiak.

Nadmorska plaża, na którym doszło do wypadku, jest niestrzeżona.

Serwis KoszalinInfo.pl relacjonuje, że ratowników WOPR zaalarmował 14-letni syn ofiary, który pływał na materacu i zauważył, że ojciec zniknął pod wodą. Sam rzucił się na ratunek, niestety bezskutecznie. Chłopiec został wyciągnięty z wody przez woprowców.

Po godzinie poszukiwań odnaleziono 45-latka. Był nieprzytomny i mimo resuscytacji zmarł.

– Ludzie, którzy pływają na materacach, często myślą, że są bezpieczni. W pewnym momencie wiatr wypycha ich na głęboką wodę. Później zdarza się, że ktoś już nie wraca na brzeg – przestrzegał na antenie Radia Koszalin Leszek Pytel, szef mieleńskich ratowników.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa poinformowało w niedzielę, że tylko w sobotę utonęło sześć osób. W oświadczeniu wskazano, że od 1 kwietnia odnotowano już 217 utonięć.

źródło:
Zobacz więcej