RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Atak dżihadystów na obóz przesiedleńczy. Jest wiele ofiar

Dżihadyści obrzucili obóz granatami (fot. REUTERS/Emmanuel Braun)

W ataku, jaki w niedzielę na obóz przesiedleńczy w północnym Kamerunie, przypuścili bojowcy z organizacji islamistycznej Boko Haram, zginęło co najmniej 13 osób, a osiem jest ciężko rannych – poinformowały lokalne władze. Dżihadyści obrzucili obóz granatami – pisze agencja Reutera.

Co najmniej 70 zabitych, zniszczone domy, rzeź zwierząt. Atak w Nigerii

Co najmniej 70 zabitych, prawie wszystkie domy zniszczone, brutalna rzeź wszystkich zwierząt domowych. To tragiczny bilans ataku terrorystycznej...

zobacz więcej

Agencja zaznacza, że podejrzani o dokonanie ataku są bojowcy z Boko Haram, ale nie zostało to jeszcze oficjalnie potwierdzone. Lokalne struktury służb bezpieczeństwa prowadzą śledztwo mające wyjaśnić okoliczności ataku.

W kameruńskim Regionie Północno-Zachodni, który jest anglojęzyczny i gdzie aktywnie działa Kościół Prezbiteriański dochodziło w przeszłości do uprowadzeń ludzi oraz ataków terrorystycznych. Separatyści walczą o stworzenie tam odrębnego państwa. W przeszłości zamykali oni szkoły i wprowadzali godziny policyjne w ramach protestu wobec francuskojęzycznego rządu.

Wielu mieszkańców niespokojnych anglojęzycznych regionów – Południowo-Zachodniego i Północno-Zachodniego – opuściło swoje domy w obawie przed separatystami.

źródło:

Zobacz więcej