RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Tragedia na drodze. Nie żyje 19-latka. Jest apel policji

Tragiczny wypadek w miejscowości Horbów Kolonia. Siedzącą za kierownicą osobówki 19-letnia kobieta zderzyła się z jadącą z naprzeciwka ciężarówką. Zginęła na miejscu (fot. policja)

Mapa Wypadków Drogowych ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2020 będzie codziennie wyświetlana, przez okres wakacji, na ekranach firmy Screen Network, znajdujących się na terenie kraju, w oparciu o aktualne dane przekazywane bezpośrednio z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Policja wyłowiła ciało zaginionego 87-latka

Po trwającej cztery dni akcji poszukiwawczej, strażaccy płetwonurkowie wyłowili z częstochowskiego zbiornika „Michalina” ciało zaginionego w...

zobacz więcej

Funkcjonariusze apelują o zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym, dzięki, którym można uniknąć tragedii np. takiej jaka wydarzyła się w ostatni dzień lipca na krajowej „dwójce” w miejscowości Horbów Kolonia (woj. lubelskie).  Siedzącą za kierownicą osobówki 19-letnia kobieta zderzyła się z jadącą z naprzeciwka ciężarówką. Zginęła na miejscu.  

Każdego dnia, przez okres wakacji, prezentowana będzie mapa z liczbą wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Bieżąca aktualizacja, w tym wizualizacja danych, ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach, skłonienie do refleksji użytkowników dróg oraz zachęcenie mediów do dyskusji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Od początku wakacji urządzenia automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym zarejestrowały ponad 140 tys. przypadków naruszeń przekroczenia dopuszczalnej prędkości - poinformował Główny Inspektorat Transportu Drogowego. Najwięcej przekroczeń zarejestrował radar w Krzywanicach (woj. mazowieckie).

Wystarczy wejść na stronę Policja.pl, żeby zapoznać się z prostymi zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wakacje nie muszą zakończyć się tragedią. 

źródło:
Zobacz więcej