RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus w Senacie. „Tworzymy listę osób, które widziały się z sen. Libickim”

28 lipca wicemarszałek Senatu Michał Kamiński (C) i senatorowie Jan Filip Libicki (L) i Ryszard Bober (P) złożyli kwiaty przed pomnikiem Wincentego Witosa w Warszawie (fot. Twitter/Jan Filip Libicki)

Tworzymy listę osób, które widziały się z senatorem Libickim. Lista musi trafić do sanepidu – poinformował w niedzielę dyrektor Centrum Informacyjnego Senatu Grzegorz Furgo. – Poddamy się wszystkim procedurom, które obowiązują – zaznaczył.

Koronawirus. Rząd o restrykcjach: Nie mówiliśmy o podwyższaniu kar, ale o ich egzekwowaniu

Zespół Zarządzania Kryzysowego nie podjął żadnych nowych decyzji w zakresie obostrzeń, natomiast przyjął pewne warianty, które są możliwe w...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

W sobotę senator Koalicji Polskiej-PSL Jan Filip Libicki poinformował, że jest zakażony koronawirusem.

„Uwaga! Ważna wiadomość! Mam koronawirusa. Oczywiście podam tych których spotkałem w zeszłym tygodniu do Sanepidu. Gdybym o kimś zapomniał proszę, by sam zrobi test” – napisał wieczorem na Twitterze senator.

Furgo przekazał, że procedury postępowania na najbliższe posiedzenie Senatu przygotowuje szef Kancelarii Senatu w porozumieniu z marszałkiem Senatu.

– Tworzymy listę osób, które widziały się z senatorem Libickim, która musi trafić do sanepidu. Poddamy się wszystkim procedurom, jakie obowiązują – podkreślił dyrektor CIS.

Poinformował, że Centrum Informacyjne Senatu do środy będzie pracowało zdalnie. – Czekamy na decyzje sanepidu – dodał.

Najbliższe posiedzenie Senatu zaplanowane jest w dniach 4-7 sierpnia.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 548 osób, a w ciągu doby zmarło 10 osób. W sumie odnotowano prawie 46,9 tys. zakażeń. W sobotę MZ informowało o największej dotychczas liczbie potwierdzonych przypadków koronawirusa w ciągu doby – wyniosła ona 658.

źródło:

Zobacz więcej