RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Tour de Pologne. Ogłoszono skład reprezentacji Polski

Maciej Paterski wystartuje w Tour de Pologne (fot. Getty)

Alan i Adrian Banaszkowie, Paweł Bernas, Piotr Brożyna, Patryk Stosz, Maciej Paterski oraz Przemysław Kasperkiewicz wystartują w reprezentacji Polski w Tour de Pologne – poinformował PZKol na Twitterze.

Koronawirus na zgrupowaniu kadry lekkoatletycznej w Cetniewie

Potwierdzono zakażenie koronawirusem u jednej z reprezentantek Polski w lekkoatletyce. Zawodniczka, której dane nie zostały ujawnione, przebywała...

zobacz więcej

Stosz wygrał etap i triumfował w zakończonym w piątek wyścigu Dookoła Bułgarii. Alan Banaszek również zanotował zwycięstwo etapowe w tej imprezie, a Piotr Brożyna był piąty przed tygodniem w wyścigu Sibiu Tour w Rumunii. Najbardziej doświadczeni w ekipie to Paterski, Bernas i Kasperkiewicz.

Tour de Pologne rozpocznie się 5 sierpnia w Chorzowie. Będzie pierwszym wieloetapowym wyścigiem zaliczanym do UCI World Tour po wznowieniu sezonu po pandemicznej przerwie.

Skład reprezentacji Polski na TdP 2020: Alan Banaszek, Adrian Banaszek, Paweł Bernas (wszyscy Mazowsze Serce Polski), Piotr Brożyna, Patryk Stosz (obaj Voster ATS Team), Maciej Paterski (Wibatech Merx 7R), Przemysław Kasperkiewicz (UC Nantes Atlantique).

źródło:

Zobacz więcej