RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Resort zdrowia informuje o nowych zakażeniach i zgonach. Ponad 500 nowych przypadków

Potwierdzono kolejne przypadki zakażeń i zgonów z powodu koronawirusa (fot. Jacek Szydlowski/NurPhoto via Getty Images)
Potwierdzono kolejne przypadki zakażeń i zgonów z powodu koronawirusa (fot. Jacek Szydlowski/NurPhoto via Getty Images)

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 548 potwierdzonych badaniami przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. W ostatnich godzinach zmarło dziesięciu zarażonych pacjentów.

Zakupy raz dziennie, nakaz pozostania w domu. Koronawirus sparaliżował Melbourne

Rząd australijskiego stanu Wiktoria, gdzie od trzech tygodni obserwowany jest gwałtowny wzrost liczby zakażeń koronawirusem, ogłosił w niedzielę...

zobacz więcej

Mamy 548 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (191), małopolskiego (76), wielkopolskiego (72), mazowieckiego (71), pomorskiego (24), podkarpackiego (23), dolnośląskiego (16), opolskiego (16), łódzkiego (13), kujawsko-pomorskiego (9), lubuskiego (9), podlaskiego (9), lubelskiego (7), warmińsko-mazurskiego (5), zachodniopomorskiego (5) i świętokrzyskiego (2) – podało Ministerstwo Zdrowia.

Resort poinformował też o śmierci 10 osób zakażonych koronawirusem: 84- i 90-letnich mężczyzn oraz 82- i 95-letnich kobiet w Krakowie, 76- i 92-letnich kobiet w Grobli, 65-letniej kobiety w Kędzierzynie-Koźlu, 68-letniego mężczyzny w Poznaniu, 70-letniej kobiety w Zgierzu, 55-letniego mężczyzny w Tychach. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem wyniosła 46 894 osób. 1731 osób zmarło.

źródło:
Zobacz więcej