RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Lis kleptoman z Berlina ukradł ponad sto butów

Lis wykradal różne rodzaje obuwia, od klapek po skórzane kozaki (fot. pxhere.com)

Wyjaśniła się zagadka butów znikających z przydomowych ogródków w Berlinie – informuje portal dw.com. Na gorącym uczynku przyłapany został lis.

Mieszkańcy dzielnicy Zehlendorf od dłuższego czasu informowali o znikających butach. Lis wykradał różne rodzaje obuwia, od gumowych klapek po skórzane kozaki. W sumie wyniósł około 100 butów pozostawionych przez właścicieli przed domem.

Ostatecznie został przyłapany na gorącym uczynku przez jednego z mieszkańców. Mężczyzna sfotografował złodzieja, jak niesie w pysku parę niebieskich klapek. Odkrył też kryjówkę lisa, a w niej całą kolekcję obuwia.

Odnalezione buty są w większości ponadgryzane. Jak informuje portal dw.com, kilka sztuk wróciło już do właścicieli. Pełnomocnik władz Berlina ds. dzikich zwierząt Derk Ehlert ocenił w rozmowie z gazetą „Berliner Zeitung”, że zachowanie zwierzęcia jest zrozumiałe, bo „skóra to martwe zwierzę i tak też pachnie; młode osobniki pokazują w ten sposób, że są gotowe na polowanie”. Natomiast gumowe obuwie pachnie ludzkim potem, co również jest dla lisa atrakcyjne.

źródło:
Zobacz więcej