RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Lis kleptoman z Berlina ukradł ponad sto butów

Lis wykradal różne rodzaje obuwia, od klapek po skórzane kozaki (fot. pxhere.com)
Lis wykradal różne rodzaje obuwia, od klapek po skórzane kozaki (fot. pxhere.com)

Wyjaśniła się zagadka butów znikających z przydomowych ogródków w Berlinie – informuje portal dw.com. Na gorącym uczynku przyłapany został lis.

Mieszkańcy dzielnicy Zehlendorf od dłuższego czasu informowali o znikających butach. Lis wykradał różne rodzaje obuwia, od gumowych klapek po skórzane kozaki. W sumie wyniósł około 100 butów pozostawionych przez właścicieli przed domem.

Ostatecznie został przyłapany na gorącym uczynku przez jednego z mieszkańców. Mężczyzna sfotografował złodzieja, jak niesie w pysku parę niebieskich klapek. Odkrył też kryjówkę lisa, a w niej całą kolekcję obuwia.

Odnalezione buty są w większości ponadgryzane. Jak informuje portal dw.com, kilka sztuk wróciło już do właścicieli. Pełnomocnik władz Berlina ds. dzikich zwierząt Derk Ehlert ocenił w rozmowie z gazetą „Berliner Zeitung”, że zachowanie zwierzęcia jest zrozumiałe, bo „skóra to martwe zwierzę i tak też pachnie; młode osobniki pokazują w ten sposób, że są gotowe na polowanie”. Natomiast gumowe obuwie pachnie ludzkim potem, co również jest dla lisa atrakcyjne.

źródło:
Zobacz więcej