RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prezydent: Polski rolnik to dziś człowiek wykształcony, który zna świat

– Nie mam żadnych wątpliwości, że mamy też już duże doświadczenie, jeżeli chodzi o korzystanie ze środków europejskich. A polski rolnik to dzisiaj człowiek wykształcony, który zna świat, jest bywały, wykorzystuje nowoczesne technologie i nowoczesny sprzęt – powiedział w programie „Tydzień” w TVP 1 prezydent Andrzej Duda.

„Taka mała anegdota po tych wszystkich hejtach”. Poseł rzucił Bońkowi wyzwanie

„Praca na wsi jest bardzo wymagająca. Kilka słów do ludzi, którzy jeszcze niedawno obrażali wieś i jej mieszkańców. Może pokażecie, jak obsługiwać...

zobacz więcej

Prezydent został zapytany, czy polscy rolnicy są przygotowani do tego, by efektywnie wykorzystywać środki finansowe z UE.

– Myślę, że są do tego przygotowani. Przede wszystkim nie mam żadnych wątpliwości, że mamy też już duże doświadczenie, jeżeli chodzi o korzystanie ze środków europejskich. A polski rolnik to dzisiaj człowiek wykształcony, który zna świat, jest bywały, wykorzystuje nowoczesne technologie i nowoczesny sprzęt – powiedział.

– Odwiedziłem wiele gospodarstw rolnych, choćby w czasie kampanii. Ale też przez całe pięć lat odwiedzałem polskich rolników i wiem dzisiaj, co to znaczy polski rolnik na gospodarstwie rodzinnym. Że często ma zgromadzony bardzo duży majątek. Może to nie jest pieniądz w ręku. Ale są to ludzie wykształceni, którzy zainwestowali w swoje gospodarstwa ogromne pieniądze i rzeczywiście uprawiają dziś rolę w sposób bardzo zmechanizowany. Ale jednocześnie nie jest to przemysł. To jeszcze cały czas ziemia dotknięta ręką rolnika. I to jest nasza ogromna wartość, dlatego że dzisiaj na tego typu produkcję rolną stawia się także w Unii Europejskiej – dodał.

źródło:
Zobacz więcej