RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus na zgrupowaniu kadry lekkoatletycznej w Cetniewie

Jedna z reprezentantek Polski w lekkoatletyce zachorowała na Covid-19 (fot. publicdomainpictures.net)

Potwierdzono zakażenie koronawirusem u jednej z reprezentantek Polski w lekkoatletyce. Zawodniczka, której dane nie zostały ujawnione, przebywała na zgrupowaniu w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie.

Ekstraklasa. Zawodnik Wisły Płock zakażony koronawirusem

Wynik testu na obecność koronawirusa jednego z piłkarzy Wisły Płock dał wynik pozytywny - poinformował występujący w ekstraklasie klub. Zaplanowany...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

We Władysławowie trenuje grupa około pięćdziesięciu zawodników, w tym kadra biegaczek na 400 metrów, sprinterki czy oszczepniczka Maria Andrejczyk. Wszyscy obecni w Cetniewie, którzy kończą w sobotę zgrupowanie, będą musieli po powrocie do domów przejść testy przesiewowe na obecność koronawirusa. Zdrowi będą mogli dalej uczestniczyć w treningach i zawodach, a pozostałych czeka kwarantanna.

To pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa wśród polskiej kadry lekkoatletów. O tyle niefortunny, że u progu sezonu. To właśnie w sierpniu ruszają najważniejsze mityngi, przesunięte ze względu na pandemię.

– Trudno przewidzieć, co teraz będzie, ale na miejscu wszyscy są spokojni. Stosują się do zaleceń i czekają. Ośrodek we Władysławowie jest bardzo duży, są tam pawilony i szansa zarażenia się od siebie, przy tak restrykcyjnych procedurach, jakie tam dodatkowo obowiązują, nie jest duża – powiedział dyrektor sportowy PZLA Krzysztof Kęcki.

Na 8 sierpnia we Władysławowie zaplanowany jest Festiwal Rzutów im. Kamili Skolimowskiej. Decyzję odnośnie przeprowadzenia zawodów podejmie miejscowy sanepid.

źródło:
Zobacz więcej