RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Legendarny rockman wyznaje: Od 17 lat choruję na Parkinsona

Ozzy Osbourne cierpi na chorobę Parkinsona od 2003 roku (fot. Kevin Winter/Getty Images for iHeartMedia)
Ozzy Osbourne cierpi na chorobę Parkinsona od 2003 roku (fot. Kevin Winter/Getty Images for iHeartMedia)

Choć do mediów ta informacja dotarła stosunkowo niedawno, bo w styczniu, to legendarny frontman w materiale zapowiadającym film dokumentalny z nim w roli głównej, zdradza, że z diagnozą nieuleczalnej choroby zmierzył się wcześniej. „The nine lives of Ozzy Osbourne” zaprezentuje jednak nie tylko niepublikowaną wcześniej rozmowę o Parkinsonie. Życie wokalisty Black Sabbath zostanie pokazane od czasów dzieciństwa aż do dziś.

Kosmiczna izolacja Ozzy’ego Osbourne’a

„Książę Mroku” opublikował na Twitterze swoje zdjęcie, na którym pozuje w skafandrze kosmicznym na tle kuli ziemskiej. Do fotografii dodał...

zobacz więcej

Fani zespołu Black Sabbath i jego lidera już mogą odliczać dni. Premiera filmu dokumentalnego o kultowym rockmanie zaplanowana jest na poniedziałek, 7 września. Wystąpią w nim także jego żona, dwójka dzieci i sporo znakomitości ze świata muzyki. Oczywiście, jak to w życiu, nie zabraknie i tych, którym bliżej do muzycznych, ale chuliganów.

W magazynie „People” żona i dzieci dali przedsmak tego, czego można spodziewać się po biografii „The nine lives of Ozzy Osbourne”. I choć niektóre sceny trudno będzie uznać za zaskakujące – „Tato zawsze narzekał na trasy koncertowe, ale w domu czuł się znacznie gorzej. Był gościem na kanapie” – wyznaje córka wokalisty, 35-letnia Kelly, to nie zabraknie także i inspiracji. Bo gdy na jednym z festiwali nie chcieli już występu Ozzy'ego, jego żona Sharon zorganizowała własny, Ozzfest.

Pokazana zostanie bowiem droga z nizin, poprzez zakład penitencjarny, aż do najlepszych scen rockowych na świecie. Niezwykła siła i zacięcie w radzeniu sobie z przeciwnościami losu, ale bez pretensjonalnego patosu. Wypowiedź muzyka o chorobie jest tego najlepszym przykładem.

„To nie jest koniec świata. Codziennie każdy mija osoby chorujące na Parkinsona i nawet nie ma o tym pojęcia. To nie jest pryszcz na czole. Nie rzuca się w oczy. Co najwyżej ktoś uzna, że zabawnie chodzę” – skomentował swoją dolegliwość Ozzy Osbourne.

W biografii swoje do powiedzenie będą mieli i przyjaciele muzyka, Ice T, Manson, Post Malone, Zombie i inni.

źródło:

Zobacz więcej