RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus w Meksyku: Padł dobowy rekord zachorowań na COVID-19

Kontrola temperatury ciała przed wejściem do centrum handlowego w Meksyku (fot. Guillermo Gutiérrez/NurPhoto via Getty Images)

W ciągu ostatnich 24 godzin w Meksyku zarejestrowano 9556 nowych przypadków koronawirusa, to najwyższy dobowy wzrost liczby infekcji od początku epidemii – poinformowało w sobotę wieczorem czasu miejscowego ministerstwo zdrowia tego kraju.

W kolejnym kraju rekord zakażeń koronawirusem. Prawie 5 tys. w ciągu doby

Filipiny zarejestrowały w ciągu doby rekordowy, blisko pięciotysięczny wzrost zakażeń koronawirusem. Ministerstwo zdrowia poinformowało 1 sierpnia...

zobacz więcej

W piątek wzrost liczby zakażonych było niższy o 1 098 przypadków. Oznacza to skok przyrostu dobowego o prawie 13 proc.

Ogólna liczba zakażonych kornawirusem liczona od początku pandemii wzrosła do 434 193.Za wyleczone uważa się 284 847 osób.

W sobotnim raporcie ministerstwo zdrowia Meksyku poinformowało o 784 nowych ofiarach śmiertelnych, liczba zgonów od początku pandemii wzrosła do 47 472.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni obserwujemy tendencję zniżenia liczby zgonów, zauważa ministerstwo i dodaje, że oddziały szpitalne są obłożone na 45 proc., zaś w oddziałach reanimacyjnych jest ponad 60 proc. wolnych łóżek.

Meksyk jest już trzecim krajem na świecie pod względem liczby zgonów. Pierwsze miejsce na tej liście zajmują Stany Zjednoczone (ponad 153 tysiące zgonów) a drugie Brazylia (ponad 93 tysiące zmarłych).

źródło:

Zobacz więcej