RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

69 ofiar skażonego alkoholu. W dystrybucję zamieszani byli policjanci

Funkcjonariusz policji z Delhi. Do rozprowadzenia skażonego alkoholu doszło w Pendżabie, na północny zachód od stolicy kraju (zdjęcie ilustracyjne) (fot. Pallava Bagla/Corbis via Getty Images)

W indyjskim stanie Pendżab co najmniej 69 osób zmarło po spożyciu skażonego alkoholu. Policja poinformowała o zatrzymaniu 25 osób podejrzanych o jego produkcję i nielegalną sprzedaż. Wśród nich jest sześciu policjantów i siedmiu funkcjonariuszy państwowych.

Lekarz przyznał się do masowych morderstw. Ciała wrzucał do kanału z krokodylami

Devender Sharma, skazany na dożywocie 62-letni lekarz medycyny ajurwedyjskiej został po 6 miesiącach zatrzymany przez policję, która poszukiwała go...

zobacz więcej

Szef policji stanu Pendżab, Dinkar Gupta, powiedział Associated Press, że pierwszych pięć zgonów odnotowano w środę wieczorem w dwóch wioskach w dystrykcie Amritsar. W ciągu ostatnich trzech dni odnotowano kolejne 48 zgonów w Amritsar i dwóch innych okręgach, Tarn Taran i Batala. Według lokalnych mediów zgonów spowodowanych skażonym alkoholem było 86.

Indyjska policja informuje, że aresztowała ponad dwa tuziny osób podejrzanych o sprzedaż skażonego alkoholu, który zabił co najmniej 69 mieszkańców wioski i innych mieszkańców północnego stanu Pendżab.

Gupta powiedział, że 25 podejrzanych dostarczyło skażony alkohol do przydrożnych restauracji, skąd był sprzedawany podróżnym i mieszkańcom wioski.

Sześciu policjantów i siedmiu innych funkcjonariuszy zostało zawieszonych i oddanych do dyspozycji sądu za to, że nie zapobiegli sprzedaży skażonego alkoholu.

Zgony spowodowane nielegalnie warzonym alkoholem są powszechne w Indiach, gdzie ubogich nie stać na licencjonowane marki z rządowych sklepów. Nielegalny trunek jest tani i często wzbogacany metanolem w celu zwiększenia mocy.

W 2019 roku co najmniej 133 osoby zmarły po wypiciu skażonego alkoholu w północno-wschodnim stanie Assam w Indiach. Ofiarami byli głównie pracownicy plantacji herbaty. W tym samym roku kolejnych 80 osób zmarło z powodu spożycia skażonego alkoholu w północnym stanie Uttar Pradesh.

źródło:

Zobacz więcej