RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nowacka nabrała się na fake newsa z flagą LGBT. Policja odpowiada

Mariusz Ciarka opublikował na Twitterze zdjęcia przedstawiające mężczyznę kucającego na balustradzie balkonu (fot. Twitter/ Mariusz Ciarka)

Działacz LGBT Bart Staszewski napisał w mediach społecznościowych, że policja kazała zdjąć z balkonu flagę LGBT. W reakcji na jego wpis posłanka KO Barbara Nowacka zapowiedziała skierowanie w tej sprawie pisma do w trybie poselskim. Rzecznik Komendanta Głównego Policji Mariusz Ciarka wyjaśnił, że funkcjonariusze nie zdjęli flagi, lecz interweniowali ws. mężczyzny, który stwarzał zagrożenie dla siebie i innych. Zamieścił też zdjęcia, na których widać, że wspomniany mężczyzna kucał na balustradzie balkonu.

„Tym razem nikt nie obraził Jezuska, a policja wkroczyła do mieszkania,gdzie na balkonie wisiała nieprawomyślna flaga” – napisał jeden z użytkowników Twittera, nawiązując do profanacji pomnika Chrystusa w Warszawie, do którego przyczepiono flagę LGBT.

Komentarz doczekał się odpowiedzi rzecznika Komendanta Głównego Policji Mariusza Ciarki. „Mężczyzna stwarzał zagrożenie dla siebie i dla innych – to jedyny powód reakcji” – napisał, załączając zdjęcia mężczyzny kucającego na balustradzie balkonu. Poniżej ulicą maszerowali uczestnicy Marszu Powstania Warszawskiego.

Do wpisu odniosła się również posłanka KO Barbara Nowacka. Jak informuje portal wPolityce.pl, na balkonie po drugiej stronie ulicy grupa kilku osób wywiesiła banery z hasłami „Powstań przeciwko faszyzmowi” oraz „Feminizm, nie faszyzm”. Jedna z nich trzymała flagę z logotypem partii Razem.

źródło:
Zobacz więcej