RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Piotr Lisek triumfował w lekkoatletycznym mityngu Tyczka na Molo w Sopocie

Piotr LIsek zajął I miejsce w konkursie skoku o tyczce w Sopocie. (fot. PAP/Jan Dzban)
Piotr LIsek zajął I miejsce w konkursie skoku o tyczce w Sopocie. (fot. PAP/Jan Dzban)

Piotr Lisek wygrał w sobotę w Sopocie 33. lekkoatletyczny mityng Tyczka na Molo. Niespełna 28-letni rekordzista Polski uzyskał 5,72 m, co jest jego najlepszym wynikiem w tym sezonie. Próbował on również przeskoczyć poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5,82 m., ale to mu się jednak nie udało. Drugie miejsce zajął Paweł Wojciechowski (5,42 m), a podium uzupełnił Paweł Wiesiołek (5,02 m). Wśród kobiet zwyciężyła Czeszka Romana Malacova – 4,22 m.

Paweł Wojciechowski halowym mistrzem Europy w skoku o tyczce. Srebro dla Piotra Liska

Paweł Wojciechowski został halowym mistrzem Europy w skoku o tyczce. Srebrny medal na mistrzostwach w Glasgow wywalczył Piotr Lisek. Brązowy medal...

zobacz więcej

Piotr Lisek cieszy się ze zwycięstwa, choć nie ukrywa, że liczył na rekord. – Cieszę się, że mogłem dzisiaj wygrać. Oczywiście wszyscy mieliśmy ochotę na rekord tego mityngu; myślę, że był w moim zasięgu. Jeszcze chwilę musimy poczekać – powiedział rekordzista Polski w skoku o tyczce.

Jak wyraził, cieszy się, „że w końcu sport wraca na rynki, na stadiony”. – Możemy się tym wszystkim razem cieszyć – dodał.

Rekord zawodów nadal należy do Pawła Wojciechowskiego, który uzyskał w 2018 roku 5,81 m. 31-latek ma nadzieję, że w przyszłym roku uda się poprawić ten rezultat. – Rekordy są dopóki ktoś nie skoczy wyżej, no i ja mam nadzieję, że ktoś skoczy wyżej w przyszłym roku – czy będę to ja, czy będzie to Piotr – chodzi o to, by sport szedł do przodu, bo to w sporcie jest piękne – zaznaczył Wojciechowski.

Czeszka wygrała sobotnie zawody z wynikiem 4,22 m. Na 2. pozycji znalazła się Agnieszka Kaszuba (4,02 m).

źródło:

Zobacz więcej