RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

W obawie przed skutkami brexitu Brytyjczycy wykupują masowo domy w Bretanii

Brytyjskich klientów przyciągają także ceny, które  są wielokrotnie niższe niż w Zjednoczonym Królestwie (fot. REUTERS/Stephane Mahe)
Brytyjskich klientów przyciągają także ceny, które są wielokrotnie niższe niż w Zjednoczonym Królestwie (fot. REUTERS/Stephane Mahe)

Brytyjczycy masowo wykupują domy w Bretanii, we Francji. Ruch ten nasilił się w związku ze zbliżaniem się daty 31 grudnia, czyli początku okresu przejściowego związanego z brexitem.

Utraciłeś dochody przez pandemię? Zgłoś się po dopłatę do czynszu

Rząd przyjął we wtorek projekt ustawy, zmieniający szereg innych ustaw w celu wsparcia rozwoju mieszkalnictwa – podało Centrum Informacyjne Rządu....

zobacz więcej

Paszport Zjednoczonego Królestwa nie będzie dokumentem europejskim, ale wielu mieszkańców Wysp Brytyjskich czuje związek z kontynentem. Jak podają francuskie media, powołując się na lokalne źródła bretońskie, tamtejsze agencje handlu nieruchomościami od dawna nie przeżywały takiego ożywienia w interesach.

Nawet w okresie kwarantanny notowano setki próśb od potencjalnych brytyjskich klientów, dotyczące kupna domów. Wiele osób kupuje w ciemno, nawet nie oglądając nieruchomości.

Według lokalnych ekspertów taki boom na posiadłości w Bretanii narasta w miarę zbliżania się terminu brexitu. Brytyjskich klientów przyciągają także ceny, które są wielokrotnie niższe niż w Zjednoczonym Królestwie. Do tej pory największe skupisko Brytyjczyków było w słynącym z trufli i kuchni Perigord, gdzie wydają gazetę anglojęzyczną w 40-tysięcznym nakładzie.

źródło:
Zobacz więcej