RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Lekarz przyznał się do masowych morderstw. Ciała wrzucał do kanału z krokodylami

Do kanału z krokodylami miał wrzucić ok. 50 zwłok (fot. pixabay.com)

Devender Sharma, skazany na dożywocie 62-letni lekarz medycyny ajurwedyjskiej został po 6 miesiącach zatrzymany przez policję, która poszukiwała go po tym, jak nie wrócił z 20-dniowego zwolnienia warunkowego. Mężczyzna przyznał się przy okazji do udziału w morderstwie ok. 50 taksówkarzy. W celu zatarcia zbrodni miał wrzucić zwłoki do kanału, w którym roi się od krokodyli. Motywem grupy, w której działał, była chęć wzbogacenia się na sprzedaży przejętych pojazdów na części i w całości.

Agresywny krokodyl uciekł hodowcy. Akcja poszukiwawcza na rzece

Zespół kilkunastu policjantów i biologów prowadzi od kilku dni poszukiwania krokodyla w rzece Duero, w północno-zachodniej Hiszpanii. Ważące 250 kg...

zobacz więcej

Sharma został skazany w 2004 r. na karę dożywocia za zabicie siedmiu taksówkarzy. Odsiadywał wyrok w Jaipur, stolicy indyjskiego stanu Radżastan. Pół roku temu został zwolniony warunkowo z więzienia na 20 dni. Sharma wykorzystał okazję i uciekł do Delhi, gdzie mieszkał z wdową, którą poślubił.

Po długich poszukiwaniach został w środę namierzony i zatrzymany przez miejscową policję. Podczas przesłuchania miał ze szczegółami opowiedzieć o swojej kryminalnej przeszłości, ujawniając nieznane dotąd informacje.

Według policji mężczyzna powiedział, że był liderem grupy działającej w stanie Uttar Pradesh na północy kraju. Mieli oni zamawiać taksówki, a następnie zabijać kierowców. Przejęte samochody sprzedawali w całości lub na części, a zwłoki wrzucali do kanału, w którym grasują krokodyle. Shama przyznał, że brał udział w zabójstwie 50 kierowców. Zysk ze sprzedaży każdego pojazdu wynosił 270 dol.

Hinduski lekarz prowadził też w przeszłości fałszywą firmę gazową oraz był zaangażowany w nielegalny proceder przeszczepu nerek. Policja poinformowała, że Sharma przyznał się do udziału w 125 takich przestępstwach. Na każdym z nich zarabiał od 6680 do 9350 dol.

źródło:
Zobacz więcej