RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Trwa usuwanie pociągu, który wykoleił się w Portugalii [WIDEO]

Rozpoczęto usuwanie pociągu szybkobieżnego w pobliżu miasta Soure. W piątek doszło tam do śmiertelnego wypadku, w wyniku którego zginęły dwie osoby, a 44 zostały ranne, w tym pasażerowie i personel kolei. Na pokładzie znajdowało się 280 podróżujących.

Pociąg uderzył w pojazd techniczny. Są ofiary śmiertelne i dziesiątki rannych

Dwie osoby zginęły, a dziewięć zostało ciężko rannych w piątek po południu w katastrofie pociągu dalekobieżnego w okolicach miasta Soure, w...

zobacz więcej

Służby usuwają wagony pociągu Alfa Pendular, który wykoleił się na terenie dystryktu Coimbra. Jadąc z Lizbony do Bragi zderzył się z maszyną do naprawy sieci trakcyjnej, która poruszała się z dwoma pracownikami. Obie osoby zginęły. Sześć osób doznało średnich obrażeń.

Prezydent Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa oraz minister infratruktury i mieszkalnictwa Pedro Nuno Santos przekazali kondolencje rodzinom ofiar śmiertelnych wypadku.

Santos przekazał na Facebooku uściski „wszystkim pracownikiem kolei, którzy codziennie utrzymują infrastrukturę”. Jak zaznaczył, „dwóch ich kolegów doznało śmiertelnego wypadku”. Złożył też„życzenia szybkiego powrotu do zdrowia dla wszystkich rannych i pasażerów, którzy doznali zranień w wyniku wypadku”. Chciałbym również uściskać wszystkich pracowników IP, którzy na co dzień utrzymują infrastrukturę. Dzisiaj dwóch jego kolegów miało śmiertelny wypadek. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia wszystkim rannym i pasażerom, którzy pozostawili ten wypadek bez szwanku.

źródło:
Zobacz więcej