RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Polonia w Niemczech oddaje hołd bohaterom Powstania Warszawskiego

W Hamburgu uroczystości ku czci poległych w Powstaniu Warszawskim rozpoczną się przy zbiorowym grobie siedemnastu Powstańców Warszawskich (fot. Shutterstock/Ewkaphoto)

Polacy mieszkający w Niemczech także oddają hołd bohaterom Powstania Warszawskiego. W berlińskim oddziale Instytutu Pileckiego odbędzie się pokaz filmu „Konspiratorki – Zapomniane Polki na frontach II wojny światowej” w reżyserii Paula Meyera. Na podhamburskim cmentarzu Neuer Friedhof przy pomniku-mogile Powstańców Warszawskich odbędzie się spotkanie modlitewne. W większości polskich kościołów zostaną odprawione msze święte w intencji powstańców.

Ambasadorzy USA i Izraela w Polsce oddali cześć Powstańcom Warszawskim

Cześć Powstańcom Warszawskim oddali w sobotę ambasador Izraela w Polsce Alexander Ben Zvi oraz ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette...

zobacz więcej

W Hamburgu uroczystości ku czci poległych w Powstaniu Warszawskim rozpoczną się o godz. 17:00 przy zbiorowym grobie siedemnastu Powstańców Warszawskich. Uroczystości zorganizował tamtejszy Konsulat Generalny oraz Polska Misja Katolicka w Hamburgu.

Berliński oddział Instytutu Pileckiego zorganizował pokaz filmu i dyskusję na temat „Powstanie Warszawskie z perspektywy kobiet – agentek wywiadu”. – Z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego otwarta jest też wystawa, na której można znaleźć historię Powstania Warszawskiego i oczywiście opowieść o udziale rotmistrza w walkach na Woli – powiedziała Polskiemu Radiu kierownik berlińskiego oddziału Hanna Radziejowska.

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Berlinie, wspólnie ze Związkiem Polaków w Niemczech, Polonią United – Polonijną Kadrą Berlina, Polskim Klubem Olimpijskim w Berlinie oraz Fundacją Polsko-Niemieckie Pojednanie, 8 sierpnia organizują Bieg Pamięci Bohaterów Powstania Warszawskiego 1944. Bieg objął honorowym patronatem Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Federalnej Niemiec profesor Andrzej Przyłębski.

źródło:
Zobacz więcej