RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Ekstraklasa. Zawodnik Wisły Płock zakażony koronawirusem

W najbliższych dniach przeprowadzone mają zostać ponowne badania całej grupy (fot. PAP/Leszek Szymański)

Wynik testu na obecność koronawirusa jednego z piłkarzy Wisły Płock dał wynik pozytywny - poinformował występujący w ekstraklasie klub. Zaplanowany na sobotę wyjazd na obóz przygotowawczy do Grodziska Wielkopolskiego został odwołany.

Piłkarz Realu Madryt zakażony koronawirusem. Nie zagra w Lidze Mistrzów

Piłkarz mistrza Hiszpanii Realu Madryt – Mariano Diaz miał pozytywny wynik testu na koronawirusa – poinformowały we wtorek miejscowe media,...

zobacz więcej

Po powrocie zawodników z urlopów po zakończeniu minionego sezonu Wisła przeprowadziła z własnej inicjatywy badania wymazowe dla wszystkich piłkarzy oraz członków sztabu szkoleniowego. Wynik testu jednego z graczy potwierdził zakażenie.

„Po konsultacjach z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Płocku oraz komisją medyczną PZPN nie będą prowadzone treningi grupowe pierwszego zespołu. Wyniki pozostałych członków drużyny są negatywne. (...) Wszystkie osoby pozostające w kontakcie z zawodnikiem pozostaną w izolacji” – zaznaczono w komunikacie.

W najbliższych dniach przeprowadzone mają zostać ponowne badania całej grupy.

„Po otrzymaniu wyników będą podejmowane kolejne kroki zgodne z zaleceniami PSSE w Płocku oraz komisją medyczną PZPN” – dodano.

źródło:

Zobacz więcej